scorecardresearch.com Motivasyon Stratejileri ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Motivasyon Stratejileri

Motivasyon Stratejileri

Yazar : Yalçın Kaya

Sayfa Sayısı : 390

Yayınevi : GEREKLİ KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünyada heyecan ve stressiz kazanılmış tek bir zafer gördünüz mü?
Öyleyse heyecandan ve stresten hatta kompleksten korkmayın…
Hayatın fırtınaları karşısında dimdik ayakta kalmak istiyorsanız…
Başarıyla birlikte ayrılmaz parçası olan mutluluğu da yaşamak istiyorsanız…
Dünyanıza anlamlar kazandırmak istiyorsanız…
HAYATIN SONSUZ BOYUTLARINDA YOLLAR BULABİLMEK İSTİYORSANIZ…
Daha güçlü bir kişiliğe sahip olmak istiyorsanız…
Yönettiğiniz şirketinizin veya bireysel işlerinizin ya da performansınızın iyiye gitmesinde
Sorunlarla baş etmek istiyorsanız…
MOTİVASYON STRATEJİLERİ KİTABINA BAŞVURMALISINIZ!

Yalçın hoca, konuşma üslubunda ama sıkı sorularla okuyucuyu kitap boyunca sürüklüyor, kitabı baştan sona okuyup bitirmeden elden bırakılmasına âdeta izin vermiyor.
Sıkı hocalık biraz da bu olsa gerek. Öğrenilecekler tek tek verilecek, okuyucuda uygulamaları izlenecek.
Hayata dair ne sorun varsa, hangi çözüm yolları varsa, ayağa kalkmak için hangi saklı gizli güçlerimiz varsa hepsini irdeliyor, açığa çıkarıyor. Örnek vakalarla kişisel sorunlara kökten çözümler üretiyor.
Yalçın hoca, kişisel gelişim alanında Türk okuru nezdinde yepyeni çığırlar açıyor. Okumamak, tanımamak bir eksiklik olacaktır.
Yalçın hocanın çözümlerini keşfetmek, kendimizi baştan aşağı sorgulamak için, bu çağın insanın karşılaştığı ve yaşam boyu aya bağı olan engelleyicilerle nasıl başa çıkılacağının stratejilerini keşfetmek üzere davetlisiniz.
Kitap baştan sona sorulara bezeli. Ama bu sorular öylesine sorular ki, insanın kendi kendisini sorgulatan sorular, mutlak yanıt verilmesini gerektiren sorular. Öyle sorular ki, kişiyi olduğu yerden alıp gerçek anlamda olması gereken yere yönlendiren, gönderen sorular. Zor değil, zorunlu yanıt verilmesi gereken zorlu sorular, tıpkı zorlu yarışlar gibi.
Eskimiş yargılarınızı gözden geçirerek vestiyere bırakmak zamanı gelmiş demektir, eğer bu kitabı okumaya karar verdiyseniz. Çünkü yeni değer yargılarından pek çoğunu buradan edinebileceksiniz. Kitap, okuyucunun yakasına hiç bırakmıyor, sonuna dek mutlak yanıt verilmesi gereken sorular sorular sorular… Bütün kitap boyunca sıralanıyor? Okuyucuya kendini gerçekten gözden geçirmek olanağı sunuyor Yalçın hoca. Bunu yaparken asla olmaz isteklerde bulunmuyor, misafir bayırına sürmüyor. Okuyucunun daha öncesinde kullanmadığı kapılardan, pencerelerden aralıklar, kesitler sunuyor hoca. Bir Çingene atasözüne göre “duran ölürmüş.” Evet, hayat harekettir. Bu durumda enerji kullanımı söz konusudur. Enerji ise sürekli olarak yerine konulması gereken bir varlıktır. Yerine konmadığında yaşam durmuş, yani ölmüş demektir. İşte Motivasyon Stratejileri kitabı okuyucuya hareketin yönünden, hızından, ivmesinden, biçiminden, yolundan, amacından, niteliğinden… Akla gelmeyen pek çok özelliğinden söz ediyor. Bu bağlamda da okuyucuyu her yönden kuşatıyor. Kaçış yok. Okuyan uygulayacak! Yalnızca okunsun diye değil, gelişim sağlansın diye yazıldı bu kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963