scorecardresearch.com MORRIE - KENDİ AĞZINDAN BİLGECE YAŞAMANIN SIRLARI ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
MORRIE - KENDİ AĞZINDAN BİLGECE YAŞAMANIN SIRLARI

MORRIE - KENDİ AĞZINDAN BİLGECE YAŞAMANIN SIRLARI

Yazar : MORRIE SCHWARTZ

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Altmış yedi yaşında hızla ilerleyen çaresiz bir hastalığa (ALS) tutulduğunu öğrenen Morrie hastalığını neredeyse bir kürsü haline getirerek başkalarına yardım etmeyi, yaşamla ilgili deneyimini paylaşmayı ve en son âna dek tutku dolu ve huzur içinde yaşamayı seçti.

Morrie, kabullenme, zaferi yenginin pençelerinden çekip çıkarma, manevi cesaret, büyüme ve mutluluk üzerine son bir ders daha veriyor. Bu kitabı okuyup da hayata dair bir şeyler öğrenmemek olanaksız. En tembel öğrenci bile Morrie''nin zekâsından ve içtenliğinden yararlanacak.

Bu kitapta Morrie Schwartz''ın ölümünden hemen önce kaleme aldığı derin, anlamlı ve yaşamı onaylayan özdeyişlerini bulacaksınız.

Morrie tüm içtenliği, sıcacık ve neşeli üslubuyla bizimle konuşuyor, her zaman dolu dolu yaşamanın sırlarını, zihin ve fiziksel kısıtlamalar hakkındaki düşüncelerini, dost ve ailemize ulaşmanın yöntemlerini anlatıyor; iç barışımız ve huzurumuz için kendi yüreğimizdeki maneviyata ve düşünceye nasıl yer açacağımızı öğretiyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963