scorecardresearch.com KOD ADI TANRI ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
KOD ADI TANRI

KOD ADI TANRI

Yazar : MANI BHAUMIK

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : D&R YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanoğlu ve yaratıcı arasındaki uzaklık gittikçe açılmakta ve birçokları buna sebep olanın bilim olduğunu düşünmektedir.
Tanrı öldü mü? Din ve inanç kitleleri sadece uyuşturuyor mu? Dünyada dört yüz yıl öncesine kadar kutsal güce olan inanç hakimdi. Bilimdeki gelişmelerle ve düşünsel bazda şüpheciliğin artmasıyla sanki insanoğlu Tanrı’ya olan inancını kaybetmeye başladı. Ama bu sefer bilimin kendisi yalancı Tanrı olarak görünmeye başladı ve bu, tüm insanlığı hayal kırıklığına düşürürken, daha da umutsuzlaştırdı.
Lazer teknolojisinin öncülerinden olan ve LASIK göz ameliyatlarını mümkün kılan çalışmalarıyla ünlü Mani Bhaumik, Kod Adı Tanrı’da hem ruhaniyetin hem de bilimin insanoğlu için ne kadar önemli olduğunu ve bu ikisi arasında muhteşem uyumun nasıl yakalanabileceğini anlatıyor. Gençliğinde Mahatma Gandhi’nin kamplarında da yaşamış olan yazar, sefaletten zenginliğe uzanan hayat öyküsünü ve hayatının amacını arayışının hikayesini tüm detaylarıyla anlatırken, bu arayışında bilim ve ruhaniyet arasındaki altın anlamı nasıl yakaladığından bahsediyor.
Hem bilgi hem de ilham dolu olan Kod Adı Tanrı, Bilimsel yaklaşımla inanç ve Tanrı farkındalığını hem basit, hem de kolay anlaşılabilir bir şekilde sunuyor.

“Yazarın kişisel yolculuğu... Doğu ruhaniyetiyle, Batı bilimini anlattığı ve bunları tek bir zeminde bir araya getirmesiyle okuyanları etkileyecek bir yapıt.”
Fritjof Capra, The Tao of the Physics adlı kitabın yazarı

“Bu kitapta anlatıldığı gibi ruhun ve maddenin birbirinin içinde erimesi, sevmek ve adil olmak adına çok ihtiyacımız olan evrime doğru aldığımız yolda işimizi kolaylaştıracaktır.”
Laura Huxley, Children: Our Ultimate Investment’ın kurucusu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963