scorecardresearch.com Kadın -Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kadın -Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek

Kadın -Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek

Yazar : Osho

Sayfa Sayısı : 324

Yayınevi : GANJ KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir. Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir. Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.

Ben kadınların gerçekten bir kadın olmasını isterdim. Çünkü bu büyük oranda kendilerine bağlıdır. Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Eğer o zehirliyse, o zaman sütü zehirlidir, o zaman çocukları yetiştirme tarzı zehirlidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Erkekler Neden Aldatır'

  Yazar : Hamdi Kalyoncu

  Tür : Bireysel Gelişim


  Erkekler Neden Aldatır - Hamdi Kalyoncu ‘Ya biri varsa’…Ummadık bir zamanda,beklenmedik bir anda,biri ortaya çıkarsa! İki...
  Devamı...
 • 'Hayatım Ben'

  Yazar : Harika Ayşe Yıldız

  Tür : Bireysel Gelişim


  Hayatım Ben - Harika Ayşe Yıldız Düşünce gücünün ve evrendeki her şeyin bir enerjisi olduğuna in­a­na­rak,kişilerin...
  Devamı...
 • 'Postmodernizmi Anlamak'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Bireysel Gelişim


  <b> Postmodernizmi Anlamak</b>   -<b></b><br><br>Bu...
  Devamı...
 • 'Düşündüğün Gibi Değil'

  Yazar : Serhat Yabancı

  Tür : Bireysel Gelişim


  Düşündüğün Gibi Değil - Serhat Yabancı Belki de kendinizi sevdirmeye çalışmak yerine sevilmeye bırakmalısınız! SERHAT...
  Devamı...
 • 'Hayat Yeniden Doğunca Güzel'

  Yazar : Seyfettin Bulut

  Tür : Bireysel Gelişim


  Hayat Yeniden Doğunca Güzel - Seyfettin Bulut Hakikat arayışının size tattırdığı doyumsuz hazları, kafası ve kalbi,...
  Devamı...
 • 'Koçluk Teknikleri'

  Yazar : Fatos Ayvaz

  Tür : Bireysel Gelişim


  Koçluk Teknikleri - Fatos Ayvaz “Bu kitap, daha iyi yaşam şartları, daha fazla gelir, verim, mutluluk ve daha...
  Devamı...
 • 'Lider Sensin'

  Yazar : Ümit Güney

  Tür : Bireysel Gelişim


  Lider Sensin - Ümit Güney Başarı asla tesadüf değildir. İyi, etkili başarılı bir lider olabilmeniz için önünzüde unun...
  Devamı...
 • 'İyi Ki Varsın'

  Yazar : SİBEL ÜRESİN

  Tür : Bireysel Gelişim


  İyi Ki Varsın - SİBEL ÜRESİN İyi ki varsın! Evet hem ben hem de hayatımızdakiler... İyi ki varız… Değerli yazar...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963