scorecardresearch.com Işıkla Yaşamak ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Işıkla Yaşamak

Işıkla Yaşamak

Yazar : LAUREL KING

Sayfa Sayısı : 198

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Işık ve Gölge...
Shakti Gawain, milyonlarca okura ulaşarak çoksatan bir klasik haline gelmiş [şıkla Yaşamak adlı eserinin yeni baskısında, dışladığımız enerjilerimize sahip çıkmak suretiyle ışığımızı, "gölge yanımıza" tutmanın önemini vurguluyor. Yaratıcı İmgeleme teknikleriyle dünyanın aynamız olduğunu keşfettiğinde, hayatın getirdikleri karşısında güçsüz olmadığımızı anlıyor. Bu keşif yolculuğunu akın bir üslupla okura aktarıyor.
Önerdiği meditasyon ve alıştırmalarla ve sezgilerimizin rehberliğinde, korkup kattığımız "öz"lerimizi aydınlatmamızın, böylece daha dengeli ve sağlam bir yaşam sürmemizin mümkün olduğunu gösteriyor. Gawain''in yolu sadece içe dönük değil, tersine, içsel çalışmamız sonucu dünyada oluşabilecek dönüşüme de ışık tutuyor: insanlar bana dünyanın problemleri konusunda neler yapabileceklerini sorduklarında, kendi İç çalışmalarını samimiyetle yaptıkları zaman, dünyanın da değişeceğini kabullenip onaylamakla işe başlamalarını öneriyorum. Onları korkutan ya da rahatsız eden sosyal problemlere bakmalarını; bunların içlerinde hangi korku ve acıya dokunduğunu ve şahsi durumlarını nasıl yansıttığını belirlemelerini söylüyorum.
"Shakfi Gavvain''in eseri, müthiş bir katkı."
Deepak Chopra

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963