scorecardresearch.com İş Ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar

İş Ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar

Yazar : Tarık Solmuş

Sayfa Sayısı : 457

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İşyerinizden ve iş arkadaşlarınızdan memnun musunuz?
Sizin çalıştığınız ortam nasıl bir yer? Özel hayatı iş yaşamına karıştırmamak veya biri için diğerinden etkilenmemek mümkün mü peki?
Alanında uzman olan kişilerce iş ve özel yaşama yönelik birçok konunun kaleme alındığı İş ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar, "Endüstriyel Klinik Psikolojisi" yolculuğunun ikinci durağında, neredeyse tamamıyla Türkçe olarak yayımlanan ilk kitap.
Çalışma hayatınıza ve özel yaşamınıza profesyonel bir bakış açısı getirecek olan İş ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar, merak edilen birden çok konuyu aydınlatıyor:
- İşyerinde romantik ilişkiler ve aşk.
- Kadınlarda terk edilme ve reddedilme kaygılarının yarattığı başarı korkusu.
- İşyerinde yaşanan cinsel taciz ve duygusal zorbalık/taciz (Mobbing).
- Kişilik bozuklukları ve mobbingcinin psikolojisi.
- İş yaşamında psikodrama.
- Depresyon, kaygı bozuklukları ve iş yaşamı.
- Uyku bozuklukları ve iş yaşamı.
- İş kazalarının yarattığı travma sonrası stres bozukluğu.
- İş güvencesizliğinin ve işi ertelemenin psikolojisi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963