scorecardresearch.com İş Görüşmelerinin 40 Zor Sorusuna 40 Mükemmel Yanıt ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Görüşmelerinin 40 Zor Sorusuna 40 Mükemmel Yanıt

İş Görüşmelerinin 40 Zor Sorusuna 40 Mükemmel Yanıt

Yazar : Ahmet Veli Olgundeniz

Sayfa Sayısı : 145

Yayınevi : BEYAZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Lisede, "Vatandaşlık Bilgisi" dersimize emekli bir asker girerdi. Sınavdan önce soruları yazılı olarak verirdi. Sınavda en fazla 10 soru sorulmasına rağmen, bize en az 50 soru verir ve sınavdaki soruları bunların içinden seçeceğini söylerdi. Üstelik sınav sırasında gizli gizli kitap açmalarımıza, kopya çek-melerimize göz yumar, muzipçe gülümserdi. Bir sınav öncesi akşamı her zamanki gibi yine harıl harıl kopya hazırlarken annem yanıma yaklaştı, "Helal olsun öğretmene, nasıl da ders çalıştırtıyor" dedi ve gülerek gitti. Şöyle bir an dönüp kendime baktım. Her tarafımda küçük kopya kağıtları vardı. Saatlerce kitabın altını üstüne getirmiş, 50 sorunun da cevaplarını arayıp bulmuş, defalarca okumuş ve küçük kağıtlara not etmiş ve yorgunluktan bitap düşmüştüm. Bizim albay sınıftaki bütün haylazlara vatandaşlık derslerini gayet güzel öğretmeyi başarmıştı aslında. Biz ise, onu kandırdığımızı zannettik hep... Elinizde tuttuğunuz bu kitap, iş görüşmesi “sınavına” gireceklerin kopya kağıdı olabilir! Kitaptaki 40 sorudan birisiyle mutlaka karşılaşacaksınız ve o zaman söyleyecek doğru bir sözünüz olsun. Bir de bakmışsınız işe alım uzmanlarının mantıklarının nasıl işlediğini, neleri gözettiklerini kavrayıp kendi cevaplarınızı geliştiriyorsunuz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963