scorecardresearch.com İş Başa Düştü ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Başa Düştü

İş Başa Düştü

Yazar : Mehmet Öner

Sayfa Sayısı : 154

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İş yaşamının içinde bulunan insanlarda ciddi oranda bir mutsuzluk var. Çalışanlar da mutsuz, çalıştıranlar da. Bu mutsuzluğun ve arayışların nedenlerini kısaca araştırdığımızda şunları
Görebiliriz:
İş arayan grubun hikâyelerini incelediğimizde, insanların bir amaç uğruna hayatlarını adadıkları, iyi bir iş ve iyi bir gelecek için ömürlerinin önemli bir bölümünü feda ettikleri ve arayışlarını sürdükleri görülecektir.
Bunun için bu eserde bu grup aday olarak değil, adayan olarak nitelendi.
İş arayan kesim bu durumda iken, eleman arayan kesim bu konuda profesyonel yaklaşımlar içine girdi. Bir şirketin patronu veya yöneticisi, aradığı teknik özelliklere ilave olarak işin içine psikolojiyi, kişilik analizini, iletişim becerilerini, hal ve hareketleri, davranış özelliklerini araştırmaya kattı.
Böyle olunca da bir pazarlama ve pazarlık süreci olan iş görüşmelerinde fırsat eşitliği adayların aleyhinde bozuldu. Aslında amaç iki taraf için de aynı; Doğru olanı keşfetmek ve seçmek. Planlama yapan, araştıran, inceleyen, titiz davranan kazanıyor.
Genelde bu tür yayınlar iki taraftan sadece birine yönelik olarak düşünülür.
İki tarafı da bir kitapta toplamayı düşünürken, özellikle adayların işverenin ne yaptığını, ne düşündüğünü, nasıl davranacağını, neyi araştırdıklarını bilmeleri açısından bu eser hazırlandı. Eleman arayan kesime ise, kendilerine en fazla katkıyı yaratacak elemanı bulmaları için yapmaları gerekeni hatırlatırken, verimli bir seçimin ipuçları özetlenmeye çalışılmıştır.
İbre iş arayan kesime biraz daha kaydı. Çünkü onların daha fazla bilgiye ve donanıma ihtiyacı var.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963