scorecardresearch.com İrade ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İrade

İrade

Yazar : Roy F. Baumeıster, John Tıerney

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : TUAL YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“İrade, hayatımızın hemen her alanını etkilemektedir. Konuyla ilgili sadece büyüleyici araştırma sonuçlarını paylaşmakla kalmadıkları aynı zamanda da bu önemli özelliğe sahip olmamız için bize basit yöntemler sundukları harika bir kitap yazmışlar.”Dan Ariely, Duke Üniversitesi
“İrade günaha davet eder şekilde zevkli. Okumaya başladığınızda, duramayacaksınız. Bunu mümkün kılan bilim insanları ve haber yapan gazeteciler tarafından anlatılan yeni ve eğlenceli bir bilim dalı olan otokontrol.”
Daniel Gilbert, Harvard Üniversitesi
“Sıkıcı bir konu hakkındaki bu kitabın aydınlatıcı olduğu kadar çok eğlenceli olabileceğini kim bilirdi ki? Tierney ve Baumeister, modern yaşamın esas elementi hakkında büyüleyici bilgilerle (ve harika tavsiyelerle) dolu oldukça zeki bir iş çıkarmışlar.”
David Allen, Getting Things Done ve Making It All Work kitaplarının yazarı
“İrade denen şey bilimle davranışın ilginç kesişme noktasında yer alır. İrade denen kitap sıradışı yaratıcılığa sahip bir bilim insanı olan Roy F. Baumeister ile olağanüstü zeki gazeteci John Tierney arasında yer alır. Göz ardı ederseniz zararlı çıkarsınız.”
Stephen J. Dubner, Freakonomics and Super Freakonomics kitabının yazarı
“İrade ve zihinsel enerji modern psikoloji tarafından dışlanmaktadır. Dünyanın en seçkin deneysel toplum psikoloğu Roy F. Baumeister ve tanınmış gazeteci John Tierney iradeye hak ettiği konumu geri kazandırmak için biraraya geldiler. Bu küçük ustalık eseri; egzersiz yapmak, diyet yapmak, zamanımızı yönetmek, tutumlu olmak, arzulara direnç göstermek isteyen herkes tarafından okunmalıdır.”
Martin Seligman, Pennsylvania Üniversitesi; Amerikan Psikoloji Derneği Eski Başkanı
“İnsanların arzularıyla yaptıkları mücadeleler hakkında derin ve kışkırtıcı bir analiz ve iradeyi anlamak için ustaca bakış açıları: Neden iradeye sahibiz, neden değiliz ve nasıl irade sahibi oluruz. Okuması harika.”
Ravi Dhar, Yale İşletme Akademisi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963