scorecardresearch.com İnsanları Okumak ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsanları Okumak

İnsanları Okumak

Yazar : JO-ELLAN DIMITRIUS

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : KORİDOR YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Beden dilinin önemini vurgulayan bir kitaptan daha fazlasını bulacağınız bu titizlikle araştırılmış ve detaylandırılmış rehberde fiziksel özellikler, ses kalıpları, ofis dekorları ve konuşma esnasındaki davranışlar gibi pek çok konu hakkında şaşırtıcı bilgiler edineceksiniz. Patronunuzun masasındaki fotoğraf çerçevesinin şeklinden bir tanıdığınızın fırtınaya küfretme biçimine kadar günlük hayatta karşılaşacağınız yüzlerce ayrıntıyı nasıl analiz edeceğinizi yine bu eşsiz eserde öğreneceksiniz.

Amerika’nın bir numaralı davranış uzmanı Jo-Ellan Dimitrius bir insanı kitap gibi okuyabileceğimizi söylüyor. Yazar; görüntü, ses tonu, yüz ifadesi ve kişisel alışkanlıklardaki gizli mesajları yorumlayarak son yirmi yılda en ünlü duruşmalardaki jüri üyeleri, tanıklar, avukatlar ve yargıçların davranışlarını doğru tahmin edebildi. Fenomen yaratan bu kitapta ise evde, işyerinde ve ilişkilerimizde karşılaştığımız günlük problemleri çözmedeki kendi sıradışı başarısının sırlarını anlatıyor.

“Dünyaca ünlü davranış uzmanlarından hayatınızı değiştirecek gizli ipuçları.”
Larry King

“PAHA BİÇİLMEZ BİR KILAVUZ... İnsanları akıllıca “okuma” konusunda yalnızca pratik ve değerli tavsiyeler içermiyor, aynı zamanda sayılamayacak kadar çok sözsüz mesajın farkına varmamızı sağlıyor.”
Kirkus Reviews

“İnsanların gerçek görüşleri, güdüleri ve karakteristik özellikleri hakkında çeşitli öğütler ve stratejiler... Bu kapsamlı ve ayrıntılı kılavuz, kişinin değerlendirme yeteneği ile değerlendirilme kriterlerini geliştirmede çok önemli bir kaynak.”
Publishers Weekly

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Koçluk Teknikleri'

  Yazar : Fatos Ayvaz

  Tür : Bireysel Gelişim


  Koçluk Teknikleri - Fatos Ayvaz “Bu kitap, daha iyi yaşam şartları, daha fazla gelir, verim, mutluluk ve daha...
  Devamı...
 • 'Lider Sensin'

  Yazar : Ümit Güney

  Tür : Bireysel Gelişim


  Lider Sensin - Ümit Güney Başarı asla tesadüf değildir. İyi, etkili başarılı bir lider olabilmeniz için önünzüde unun...
  Devamı...
 • 'İyi Ki Varsın'

  Yazar : SİBEL ÜRESİN

  Tür : Bireysel Gelişim


  İyi Ki Varsın - SİBEL ÜRESİN İyi ki varsın! Evet hem ben hem de hayatımızdakiler... İyi ki varız… Değerli yazar...
  Devamı...
 • 'Çay ve Zen'

  Yazar : OKAKURA KAKUZO

  Tür : Bireysel Gelişim


  Çay ve Zen - Okakura Kakuzo Çay ve Zen felsefeye odaklanan ve Japon Çay Seremonisi’nin estetiğini anlatan bir tarih...
  Devamı...
 • 'Liderlik Eğitimi'

  Yazar : YENER ÖZEN

  Tür : Bireysel Gelişim


  Liderlik Eğitimi - Yener Özen Liderlik de aşk, dürüstlük, yaratıcılık gibi ne olduğundan çok insanların ne anladığı...
  Devamı...
 • 'Olumlu Düşün Sağlıklı Yaşa Genç Kal Mutlu Ol'

  Yazar : İbrahim Arslanoğlu

  Tür : Bireysel Gelişim


  Olumlu Düşün Sağlıklı Yaşa Genç Kal Mutlu Ol - İbrahim Arslanoğlu Prof. Dr. İbrahim Arslanoğlu 1949 yılında Denizli`nin...
  Devamı...
 • 'Şems İle Sohbet'

  Yazar : Murat Ukray - Ayhan Aydın

  Tür : Bireysel Gelişim


  Şifa Rehberi Kuatum İyileşme Kitabı - Murat Ukray - Ayhan Aydın Pisagor, şifa sanatının en kutsal sanat olduğunu söylemiştir....
  Devamı...
 • 'Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç'

  Yazar : Erdal Demirkıran

  Tür : Bireysel Gelişim


  Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç - Erdal Demirkıran Felek bir gün asalete can verdi, adına da ‘kadın’ dedi... “Bütün...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963