scorecardresearch.com Innovasyonel Satış "Müşteri İlişkileri Yönetimi" (Cep Boy) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Innovasyonel Satış "Müşteri İlişkileri Yönetimi" (Cep Boy)

Innovasyonel Satış "Müşteri İlişkileri Yönetimi" (Cep Boy)

Yazar : Ahmet Levent Öner

Sayfa Sayısı : 140

Yayınevi : FASTBOOK YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SATICILIK EN ÖNEMLİ PROFESYONEL BECERİDİR

Meslek olarak hangi işi yaparsanız yapın, gereken ilk şart, o işi iyi öğrenmeniz ve o işin gerektirdiği yenilikçi becerilere sahip olmanızdır. Avukatlıktan doktorluğa, öğretmenlikten garsonluğa, hemşirelikten resepsiyon memurluğuna, muhasebecilikten elektronik eşya tamirciliğine kadar, hangi işi yaparsanız yapın, bu söylenenler şüphesiz ki profesyonel olmanın ilk şartıdır. Bilgi ve beceriden yoksun meslek sahipliği olunamaz. Olsa da o iş hatalar, küskün müşteriler ve hüsranla son bulacaktır.
Etkin insan olmak demek “Bilgili olmak”, “Becerilere sahip olmak” ve nihayet “Motive ve istekli olmak” şeklinde özetlenir. Bu üç ana girdinin birindeki eksiklik toplam etkinliğimizi kötü yönde etkiler. Satış becerisi ya da “satabilmek” denen bu kişilik özelliği; rekabet etmenizde en önemli silahınız, başarınızın altında yatan en önemli özelliğiniz olacaktır. Satış becerileriniz varsa ve gelişiyorsa işiniz kolaydır. İşiniz artarak büyüme ve gelişme trendinde olacaktır. Eğer satış becerileriniz ve satışta yenilikçilik anlayışınız oluşamamışsa başarılarınız bazı şartlara bağlı kalacak ve çoğu zaman da geçici olacaktır.
Aksak rekabet ve korumacı gümrük duvarları, bir üretici veya satıcı olarak sizi korumuyorsa; kasabanın tek veya bilemediniz iki avukatından biri değilseniz; dersinize katılmayan öğrenciyi bırakacağınızı sürekli ifade eden veya sınavlarınızda sadece nakledilen bilgiyi, noktası virgülü ile isteyen, “Yoruma boş vermiş,” pratikten kopuk, bilgi küpü, ukalâ ve hatta biraz da suratsız bir hoca değilseniz; işiniz oldukça zordur. Uzun vadede, ne derslikte öğrenci bulabilirsiniz ne ofisinizde müvekkil veya müvekkile ne muayenehanenizde hasta ne de satmaya çalıştığınız ürünü ya da hizmeti satın alan müşteriler...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963