scorecardresearch.com İçsel Liderliğin Yolu Eşzamanlılık ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İçsel Liderliğin Yolu Eşzamanlılık

İçsel Liderliğin Yolu Eşzamanlılık

Yazar : Joseph Jaworsky

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Geleceği yönlendirmeye katılın. "Eşzamanlılık liderlik konusunda ciddi herkesin okuması gereken bir kitap." -PETER SENGE, Beşinci Disiplin adlı kitabın yazarı. Eşzamanlılık günümüzde liderliğin en gerekli yetilerini geliştirmek için ilham veren bir rehberdir. Joe Jaworski, liderliğin içindeki derin sorunları keşfetmek için çıktığı kendi yolculuğunu anlatarak her türdeki öndere uygulanabilir liderliğin yepyeni bir tanımını vermekte. Kendi kişisel hikâyesi, 21. yüzyılda hem kamusal ve örgütsel alanda hem de kişisel yaşamlarımızda liderliğin geçirdiği esaslı değişimlerle boğuşan bizlere cesaret verip ışık tutmaktadır. "Eşzamanlılık liderliğin insani olanakları ortaya çıkarmakla, diğer insanları sınırlarından -kendi kendilerine veya örgütlü olarak yaratılmış- kurtarmakla ilgili olduğunu anlatır. Bu kitap her ne kadar yazarın kendi yolculuğunu anlatıyorsa da, örgütsel öğrenme ve etkinlik hakkında önemli mesajlar içermektedir. -PHIL CARROLL, Shell Petrol Şirketi, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü "Akılcı ve aynı zamanda içten bir anlatımla yazılmış olan Eşzamanlılık, bir adamın 21. yüzyılda hepimizin gitmesi gereken yere yaptığı yolculuğun hikâyesidir. Jaworski''nin yaşamı çok yakın bir gelecekte bizi bekleyen kültürel ve kurumsal değişimin her an, her yerde, herkes için -hatta işlerin eski düzenden büyük yararlar sağlamış olanlar için bile- başlayabileceğini kanıtlamaktadır." -DEE W. HOCK, Visa International, Kurucu, Başkan ve Ömür Boyu Yönetim Kurulu Üyesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963