scorecardresearch.com İçinizdeki Gücü Keşfedin ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İçinizdeki Gücü Keşfedin

İçinizdeki Gücü Keşfedin

Yazar : Warren Veenman

Yayınevi : ARITAN YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Zihniniz, sizin bahçıvanı olduğunuz bir bahçeye benzer. Onu güzel bir şekilde tasarlayarak, doğru tohumları eker, ayrık otlarını temizler ve zararlı böceklerden korumak için ilâçlarsanız, güzel ve verimli bir bahçeniz olur. Kendi haline bırakır, tohum ekmez ve bakım yapmazsanız, onu her türlü tehlikeye karşı açık bir hale getirirsiniz. Bahçenize ne ekerseniz, karşılığında da onu alacağınızı bilerek davranmalısınız.

Zamanı iyi kullanabilmenin işin özü olduğunu bilin.
Düşüncelerinizi kontrol edebilmenin sırrını öğrenin.
Endişe, korku, depresyon ve olumsuz düşünceler gibi sizi kısıtlayan zihinsel engellerden kurtulmayı seçin.
Gerçekte ne istediğinizi tespit edin.
Doğru hedefi belirleyin.
Gönlünüzde hiç sönmeyen bir ateş yakın.
Plan yapın.
Kendinize inanın.
Telkinin ve imgelemenin gücünden yararlanın.
Azim gösterin.
Bütün zorlukları yenebilmek için, zihninizi ve bedeninizi birlikte kullanın.

Neyi düşünürsek, “o” oluruz! Hayatımıza neyi çekmek istersek, onu çekeriz! Çünkü içimizdeki gücün sınırları yoktur ve onu doğru olarak devreye sokabilirsek, istediğimiz şeyleri bir gerçek haline getirebiliriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963