scorecardresearch.com İçimdeki Yolculuk - 1 (sesli Kitap) (5 Cd) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
İçimdeki Yolculuk - 1 (sesli Kitap) (5 Cd)

İçimdeki Yolculuk - 1 (sesli Kitap) (5 Cd)

Yazar : Nihan Laçin Işıldar

Yayınevi : KELAM YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bugün, özellikle bugün kızma, demiş DR USUİ. Demiş de, bunu yapmak kolay mı?
Kızarsam ne olur? Kendi kendime kızıyorum işte, kime zararı var bunun diyerek kendimle çatışırken, içimden:
--"Sana zararı var." diyen bir ses duydum.
-"Kızma, kabul et" diyordu. Kim o,nereden geldi o ses?
İncecik, nazikbir ses konuşuyordu içimde.
-"Buradayım. Ben, senim. Seni yoluna götüren ayakların, denizi gören gözlerinim."
Üst-ben''imdi o benim. Yani içimdeki doğru ben, yolumu bulmamı sağlayan gerçekyol arkadaşım, beni Reiki''ye götüren iç sesim,. Peki, onu neden göremiyordum?
—"Sen benim içimde her şeyi bilen bensen, ben niye beni bulamıyorum?"
-"İçine bak ve gör" dedi yol arkadaşım. O her şeyi biliyordu.
Kitabın adını da O koydu ve O''nu okuyorsunuz aslında.
Onu Mevlana benden önce tanımış herhalde. Diyor ki:
"HER NE İSTİYORSAN, KENDİNDE ARA. SENİN CANININ İÇİNDE BİR CAN VAR, O CANI ARA! DAĞININ İÇİNDE BİR HAZİNE VAR, O HAZİNEYİ ARA. EĞER YÜRÜYEN DERVİŞİ ARIYORSAN ONU SENDEN DIŞARIDA DEĞİL, KENDİ NEFSİNDE ARA!"
İşte benim yolculuğum da böyle bir yolculuk.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963