scorecardresearch.com Hayatının İşine Sahip Ol ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hayatının İşine Sahip Ol

Hayatının İşine Sahip Ol

Yazar : Eren Keçeci

Sayfa Sayısı : 116

Yayınevi : BEYAZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki kitap mutluluk ile alakalı. Bu kitapta yaptığımız işin mutluluğumuzu nasıl ve ne kadar etkilediğinden bahsediyoruz. İşinizde mutlu da olsanız, mutsuz da olsanız bu kitapta kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Bu kitabı okuduktan sonra yapacağınız ufak değişikliklerle daha mutlu bir iş hayatına, sosyal ve özel hayata sahip olabilirsiniz. Tabi eğer bu konuda istekli olursanız.
Şöyle bir düşünün. Hayatınızda hiç sadece başka insanlar yaptığı için bir şeyler yaptığınız oldu mu?
Mesela her senenin üniversite sınavı şampiyonları neden hep aynı üniversitelerin aynı bölümlerine girerler?
Bütün şampiyonların amacı, hedefi ve hayali aynı olduğu için mi?
Yoksa başka nedenleri var mı?
Hiç düşünmeden sadece başkaları yaptığı için bazı şeyleri yapıyoruz. Belki şartlar böyle gerektiriyor diye düşünebilirsiniz. Kısmen de doğru olabilir.
Peki şu anda yaptığınız işin sizin için en iyisi olduğuna inanıyor musunuz?
HAYATINIZIN İŞİNİ YAPTIĞINIZA İNANIYOR MUSUNUZ?
Geceleri heyecandan sizi uyutmayan, her gün yapmaktan büyük keyif aldığınız ve size pazartesi sendromu yaşatmayan bir işiniz varsa çok şanslısınız, çünkü HAYATINIZIN İŞİNİ yapıyorsunuz.

Böyle bir işin olduğuna inanmayanlar varsa da bu kitabı lütfen okuyun. Belki sizin için en iyi işi, daha doğrusu “HAYATINIZIN İŞİNİ” bulmanıza yardım edebiliriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963