scorecardresearch.com Hayatın Büyük Sırrı - 5. Element ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hayatın Büyük Sırrı - 5. Element

Hayatın Büyük Sırrı - 5. Element

Yazar : Niyazi Altilar

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : OKSİJEN YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


5.Element, yeni piyasaya çıkan Bitlisli Sosyolog-Yazar-Liderlik Uzmanı Niyazi Altılar''ın son kitabının adı.Daha önce "liderlik" ve "duygusal zeka" konularında kitapları bulunun Niyazi Altılar, 5.Element adlı kitabıyla gerek içerik gerekse format olarak daha değişik ve bir şekilde Oksijen Kitap etiketiyle çıktı okuyucularının karşısına.
Henüz yirmibeş yaşındayken çıkardığı "İçimizdeki Lider" adlı kitabıyla dikkatleri üzerine Niyazi Altılar,bu son kitabıyla çok konuşulacağa benziyor.Çünkü 5.Element''in kozmik sevgi olduğu iddiası, pozitivist bilim adamlarının da dikkatini çekecek ve tartışılacak tarzda. 5 Ağustos 2004 tarihinde Adilcevaz Belediyesi''nin organize ettiği ve 16 bin insanın katıldığı "Anlamlı ve Coşkulu Bir Yaşam İçin:Koşulsuz Sevgi" adlı açık hava konferansına konuşmacı olarak katılan Niyazi Altılar,bu konferanstan sonra,bu proje üzerinde çalışmaya başlar.
Niyazi Altılar, "Bu konferans benim,koşulsuzca sevmeyi öğrenmek ve gerçek başarıya,mutluluğa,bolluğa,bilgeliğe,zenginliğe ulaşmak adına sevginin kendi içinde barındırdığı kozmik sırrı keşfetmeme neden oldu."diyor ve devam ediyor: "Sevginin kozmik sırrını keşfetme serüvenim benim sevginin dünyaya bağışlanmış 5.Element olduğu sonucuna kadar götürdü."
Dünyanın hava,su,toprak ve ateşten oluşan dört element bulunduğunu bütün bilim adamları kabul ediyor.Bilim adamlarına göre bir element daha var.Bilim adamalarının var olduğuna inandıkları fakat ne olduğu konusunda görüş birliğine varamadıkları bu 5.Element, Niyazi Altılar''a göre kozmik sevgidir.
Niyazi Altılar''a göre: "Sevgi,dünyaya bağışlanmış 5. Elementtir.Dünyamızı bir arada tutan çekim gücü sevgidir.Bu 5. element her şeye nüfuz eden, gözle görülmeyen kozmik bir sırdır.5.element bizi bir arada tutan şeydir, gizli bir bağ, görünmeyen bir tutkal.İşte bu gizli bağ sevgidir. Sevgi görünmeyen iptir. Elementleri birbirine bağlar. Maddenin en küçüğü atomdan maddenin en büyüğü güneş sistemine kadar her şeyde sevginin izlerine, çekim kanunuyla rastlıyoruz. Evrendeki bütünlük ve uyum sevgi enerjisinin yapıştırıcı ve birleştirici gücünden kaynaklanır."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Saatler Kadını Gösterirken'

  Yazar : Berrak Budunç Erişen

  Tür : Bireysel Gelişim


  Saatler Kadını Gösterirken - Berrak Budunç Erişen Bizler bakınca rakamlar görsek de, aslında saatler her zaman kadını...
  Devamı...
 • 'Sufi Terapi İle İyileşmek'

  Yazar : M. HAKAN ALŞAN

  Tür : Bireysel Gelişim


  Sufi Terapi İle İyileşmek - M. Hakan Alşan Değerleriyle gönül dağında yurt tutabilir insan... Neden? Çünkü insan insanın...
  Devamı...
 • 'Üzüntüden Nasıl Kurtulurum'

  Yazar : SÜLEYMAN KARACELİL

  Tür : Bireysel Gelişim


  Üzüntüden Nasıl Kurtulurum - Süleyman Karacelil Bu eser; kendisini üzüntünün kollarına bırakmış, hayata küsen, ...
  Devamı...
 • 'Okumanın Gücü'

  Yazar : AHMET ALTINTAŞ

  Tür : Bireysel Gelişim


  Okumanın Gücü - Ahmet Altıntaş Okuma Stratejileri, Alışkanlık Kazandırma Yolları, Etkili Okuma Teknikleri, Okuyarak...
  Devamı...
 • 'Haddini Bil'

  Yazar : Mehmet Emin Balay

  Tür : Bireysel Gelişim


  Haddini Bil - Mehmet Emin Balay Bu bir farkındalık, öz eleştiri ve kişisel gelişim kitabıdır. Kitabı okuduktan...
  Devamı...
 • 'Şifre'

  Yazar : NECDET KARASEVDA

  Tür : Bireysel Gelişim


  Şifre - Necdet Karasevda İnsanlar tarafından en çok şikâyet edilen konuların başında gelen ‘zaman’ mevhumunda gerçekleri...
  Devamı...
 • 'Seçme Sanatı'

  Yazar : Sheena Iyengar

  Tür : Bireysel Gelişim


  Seçme Sanatı - Sheena Iyengar Columbia Üniversitesi profesörü Sheena Iyengar bu kitabında çok etkileyici sorular soruyor:...
  Devamı...
 • 'Şiddetin Ötesi'

  Yazar : JIDDHU KRISHNAMURTI

  Tür : Bireysel Gelişim


  Şiddetin Ötesi - Jiddhu Krishnamurti Şiddetle dolu bir toplum inşa ettik ve insanlar olarak şiddet doluyuz; içinde yaşadığımız...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963