scorecardresearch.com HAYAT DEĞİŞTİREN KÜÇÜK BİLGELİK ÖYKÜLERİ ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
HAYAT DEĞİŞTİREN KÜÇÜK BİLGELİK ÖYKÜLERİ

HAYAT DEĞİŞTİREN KÜÇÜK BİLGELİK ÖYKÜLERİ

Yazar : J.M.MEHTA

Sayfa Sayısı : 88

Yayınevi : D&R YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ders verici öyküler, kısa öyküler ve fabllar kişisel gelişim ile ilgili çok önemli bilgiler vermenin en gözde yollarından biridir. Küçük Bilgelik Öyküleri de böyle bir kitaptır; yazarın uzun yıllar boyunca büyük bir özenle derlediği küçük hikâyeler, öyküler ve olaylar seçkisidir. Her bir öykü, herkesin fazlasıyla ihtiyacı olan; ama günlük hayatın koşturmacasında elde edilmesi çok zor olan dünyevi bilgelik örnekleri sunmaktadır. Kitaptaki öyküler sağlam bir sağduyuyu teşvik edip insanların ahlaki değerleri ile yüksek bilinç hallerine hitap ederken bir yandan da zihninizin perdelerini kaldırıp doğru şeyleri yapmak adına pratik yollar önermektedir.

Okuyarak öğrenilen birçok şey kısa zamanda unutulur... Ancak bu kitapta yer alan bilgelik dersleri okurun aklından çıkmayacaktır. Bu kitap herkese önerilmektedir, hayatlarını en yüksek kapasitede yaşayabilmeleri için!

Zamanının büyük bir bölümünü okumaya ve yazmaya ayıran J.M. Mehta, spiritüellik ve Hindistan felsefesi ile yakından ilgilenmektedir.

Bir düşün hazinesi yaratıp ilgili konularda yazmak Mehta’nın hayat felsefesidir. Yazar, sade ve kolay anlaşılır bir dil kullanmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963