scorecardresearch.com Göster Yüzünü Ey Aşk ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Göster Yüzünü Ey Aşk

Göster Yüzünü Ey Aşk

Yazar : MİRA ŞENİZ ERTEN

Sayfa Sayısı : 431

Yayınevi : BOUTIQUE

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Aşk… Nedir, ne değildir, nasıl sahip olunur, nasıl aşık olunur,
nasıl “mükemmel aşık” olunur?

Aşkın basamaklarını tek tek tırmanıp zirveye çıkan Yazgım kalbinin sesiyle, el yordamıyla buluyor yolunu.
Yazar ise okuyucuyu , bu yolculukta kalbinin sesiyle yalnız bırakmıyor. Yanına aklı, onun verdiği cevapları da sunuyor:
Dünyanın farklı ülkelerinden alanında bir numara olan isimler, her bölüm sonunda Yazgım''ın başına gelenleri yorumluyor; yaşananın arka perdesini, aşkın “aslını” anlatıyor.
Özetle bu kitap sizi kendi dünyanızdan alıyor, İstanbul''dan Londra''ya, Londra''dan Hindistan’a tapınaklara, aşramlara, Yunan adalarında Gölgeler Partisine götürüyor, sufilerle raks ettiriyor. Hipnozcular, bilgeler, düşler, tarot kartları ve kara kedilerle renklenen aynalarla kaplı uzun bir yolda Yazgım''ın başına gelenler aslında hepimizin yaşamına dair insanlık halleri...
Bir kitaptan daha ne beklenir ki…


BİR ROMAN 12 SÖYLEŞİ
Neden Ona Âşık Oluruz? Doç. Dr. Helen Fisher
Aşk Bir Öyküdür Prof. Dr. Robert Sternberg
Aşk ve Takıntı Irvin Yalom
Aşk ve Sinema Doç. Dr. Selim Eyüboğlu
Aşk, Erotizm ve Kurban Prof. Dr. Zeynep Direk
Aşk, Seks ve Ruhaniyet Swami Vivekananda Saraswati
Aşka Düşmek ve Onun İçinden Yükselmek Premartha ve Svarup
Gerçek Aşk, Çalışma ve Farkındalık İster
Krishnananda Thomas Trobe ve Amana Gitte Trobe
Aşk, Yaşayanlar ve Ölüler Svagito R. Liebermeister
Sufizmde Aşk Ali Canip Olgunlu
Aşk ve Alfabe Prof. Dr. Zeynep Sayın
Tahrip Edici Olmalı Aşk! Prof. Dr. Ahmet İnam
• Muhteşem kendinizi dış du¨nyaya yansıtmakta gu¨ven (davranış).

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963