scorecardresearch.com GENÇ KIZLAR İÇİN / ARKADAŞ KAZANMANIN VE İNSANLARI ETKİLEMENİN YOLLARI ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
GENÇ KIZLAR İÇİN / ARKADAŞ KAZANMANIN VE İNSANLARI ETKİLEMENİN YOLLARI

GENÇ KIZLAR İÇİN / ARKADAŞ KAZANMANIN VE İNSANLARI ETKİLEMENİN YOLLARI

Yazar : DONNA DALE CARNEGIE

Sayfa Sayısı : 171

Yayınevi : ÜÇMAYMUN YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Arkadaş kazanmak ve iyi bir arkadaş olmakla ilgili her şey!
 • Herkesin sevdiği bir kız olarak mı tanınmak istiyorsunuz? İyi bir arkadaş, sevgili ya da evlat olmanın yolları hem öğrenilebilir, hem de bunları uygulamak ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir. Herkesin sevdiği biri olabilmek için kendi isteklerinizden vazgeçmenize gerek yok. Bu kitapta da belirtildiği gibi, bir insana herhangi bir şeyi yaptırmanın yalnızca bir tek yolu var: O insanın o şeyi yapmak istemesini sağlamak. Annenizin ya da kardeşinizin bir isteğinizi söylenmeden yerine getirmelerini sağlayabilirsiniz. Erkek erkeğe maça gitmek isteyen arkadaşınıza baskı yapıyor gibi görünmeden onlarla birlikte takılabilirsiniz. Hakkınızda dedikodu yaptığını düşündüğünüz arkadaşınızın saçını başını yolmadan sorunu güzellikle çözebilir, dedikodu yapmaya devam etmesini önleyebilirsiniz. Ama her şeyden önce insanların sizi beğenmesini ve size saygı duymasını sağlayabilirsiniz. Ve bütün bunlar için sihirli bir değneğe gerek yok.
 • "Kimse mükemmel, zeki ya da bilgili doğmaz -bunları deneme yanılma yoluyla öğreniriz. Buradaki anahtar sözcük, öğrenmek''tir."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963