scorecardresearch.com Epifani ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Epifani

Epifani

Yazar : Elise Ballard

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


EPİFANİ hayatın birden değiştiği dönüştüğü “HAH İŞTE… EVET İŞTE BU ” denilen anlardır.
Bir olay dolayısıyla bir anda derin bir farkındalık yaşarsınız bir aydınlanma meydana gelir ve hayata bakış açınız değişir. Artık siz eski siz değilsinizdir…
Aslında herkesin hepimizin hayatında böyle anlar vardır. Ama bazen bunu algılamayız üzerine yeterince düşünmeyiz çoğunlukla da başkalarıyla paylaşmaktan kaçınırız.
Elise Ballard bir epifani yaşayıp da hayatını nasıl etkilediğini görünce başkalarının hayatlarındaki benzer olayları anları merak etmiş ve soruşturmaya başlamış. Birkaç yıl süren görüşmelerinin sonucunda ise bu kitapta toparladığı hikayeler ortaya çıkmış…
Doktor Mehmet Öz aktris Ali MacGraw Güney Afrikalı rahip Desmond Tutu yazar Deepak Chopra gibi ünlü kişilerin de arasında bulunduğu elliden fazla kadın ve erkek Ballard ile hayatlarının değiştiği o müthiş anları deneyimleri paylaşırken insan hayatının ne tür bir zenginlik nasıl bir armağan ve macera olduğunu da ortaya koyuyorlar.
Bu samimi hayat hikayelerinde bazen hayatın amacı yeniden keşfediliyor bazen hayatın sunduğu yeni fırsatların ve olanakların farkına varılıyor bazen de hepimizi birbirimize bağlayan evrensel gerçeklere ulaşılıyor… Ama her durumda gerçek bir dönüşüme değişime tanık olmaya davet ediliyoruz ve her epifani her hikaye içerdiği bilgelik ve derinlikle kolay silinmeyecek izler bırakıyor.
Epifani elinizden kolayca bırakamayacağınız bir solukta okuyacağınız ilham dolu bir kitap…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963