scorecardresearch.com Duygusal Yüzleşme ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Duygusal Yüzleşme

Duygusal Yüzleşme

Yazar : MICHAEL SKY

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Duygularımız sadece beden, zihin ve ruh arasında değil bütün ilişkilerimiz arasında bağlantı kurar. Duygularımız müthiş bir yaşam enerjisi kaynağıdır. Ancak duygularımızı bastırmanın, hatta yok etmenin, en azından kontrol altında tutmanın gerekli olduğu öğretilerek büyür, yetişkin oluruz. Böylece en değerli hazinemizden yoksun kaldığımızın farkına varmayız.
Duygusal enerjimizi özgürce ve etkin bir şekilde değerlendirmenin yollarını anlatan yazar/terapist Michael Sky şöyle diyor:
“Ben duyguyu hareket halindeki enerji olarak tanımlıyorum. Okyanusun sahile art arda vuran dalgaları gibi, duygusal enerji de hayatımızda sürekli bir akış halinde var olur. Kısmen sıvı, kısmen de elektriksel nitelikteki dalgalardan oluşan insan duyguları, içe, dışa ve bireyler arasına akan, ruhları canlandıran, düşünceleri renklendiren, hayalleri hareketlendiren, ilişkileri güçlendiren, bedenimiz ve yaratıcı çabalarımız için hammadde sağlayan hayati bir enerjidir.
“Bu kitap insanın evrim sürecinde yeni, radikal bir aşamayı ele alıyor: Homo emotus; yani ‘hisseden insan’. Öncelikle etkin bir şekilde duygularınızı kabul etmeyi, sonra duygusal enerjinizi sürekli hareket halinde tutmayı ve nihayet tüm duygularınızı iyiye, yaratıcı kullanıma yönlendirmeyi öğreneceksiniz. Duygu deneyiminizi köklü olarak değiştirecek dört temel aracı tanıyacaksınız. Zamanla her duyguda bulunan yaratıcı gücü etkili bir şekilde kullanabileceksiniz.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963