scorecardresearch.com Düşüncenin Simyacılığı - (Beyin Düşünce Üretmez) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Düşüncenin Simyacılığı - (Beyin Düşünce Üretmez)

Düşüncenin Simyacılığı - (Beyin Düşünce Üretmez)

Yazar : Özer Uçuran Çiller

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.“Yaşam düşüncedir, neyi düşünüyorsanız onu yaşıyorsunuz ve ‘o’sunuz”
Özer Uçuran Çiller Düşüncenin Simyacılığı’nda “öz”ü ve yaradılışın gizemini çözmekte anahtar kavram olan düşünceyi ve düşüncenin “büyülü” gücünü anlatıyor.

Düşüncen gülse, gül bahçesisin…

Binyıllar öncesinin kadim simyacılarından bugün CERN’de Tanrı Parçacığı’nın, Higgs Bozonu’nun peşinde olan bilim adamlarına, insanoğlu her daim “öz”ünün, gerçeğinin ve Yaratıcı’sının peşinde oldu…

Kuantum fiziği araştırmaları düşüncenin maddeye etki ettiğini gösteriyor. Bir şeye baktığımızda bile onu değiştirmiş oluyoruz.

Yaşamı “yaşam düşüncedir, neyi düşünüyorsanız onu yaşıyorsunuz ve ‘o’sunuz” diyerek tanımlayan Özer Uçuran Çiller Düşüncenin Simyacılığı’nda “öz”ü ve yaradılışın gizemini çözmekte anahtar kavram olan düşünceyi ve düşüncenin “büyülü” gücünü anlatıyor.

Fiziksel beynin neden düşünce üretmediğine bilimsel yaklaşımlarla ışık tutarken, üretilen düşüncenin, insanın ruhsal beyninin seçimine yani ruhsal kişiliğine bağlı olduğunu açıklıyor.

Hermetik felsefenin binyıllardır kapalı ve gizemli sayılan bilgilerinden ruhsal ve duygusal enerji alanlarına, enformasyon ve rezonans fenomenlerine düşüncenin gücü ile yarattığımız yaşamlarımıza anlam kazandırıyor.

Ve Düşüncenin Simyacılığı bütün varlıkların DNA’sına yerleştirilmiş bir şifre gibi çalışan Tanrısal sistemin enformasyon kodlarını da çözüyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Başarıyı Yaşa'

  Yazar : Fatih Kalkınç

  Tür : Bireysel Gelişim


  Başarıyı Yaşa - Fatih Kalkınç Çocuklarımızın okul hayatında paylaştığı öğrenme ortamı ve bu dönemde yaşadığı süreç...
  Devamı...
 • 'Başarıya Götüren Anne Baba'

  Yazar : Murat Tunalı

  Tür : Bireysel Gelişim


  Başarıya Götüren Anne Baba - Murat Tunalı Değerli anne ve babalar! Her çocuk, dünyaya bıraktığınız tohum ve sonrasında...
  Devamı...
 • 'Konuşma Sanatı'

  Yazar : Murat Tunalı

  Tür : Bireysel Gelişim


  Konuşma Sanatı - Murat Tunalı Günümüz bilgi çağında artık herkes gibi düşünmek ve konuşmak yeterli olmuyor. Bilgiyi...
  Devamı...
 • 'Umudunu Kaybetme'

  Yazar : Murat Tunalı

  Tür : Bireysel Gelişim


  Umudunu Kaybetme - Murat Tunalı Pers hükümdarı iki mahkûmu ölümle cezalandırır. Mahkûmlardan biri hükümdara eğer canını...
  Devamı...
 • 'Hayatını Değiştir'

  Yazar : Mert Çuhadaroğlu

  Tür : Bireysel Gelişim


  Hayatını Değiştir - Mert Çuhadaroğlu Hayatını Seç kitabının yazarından sizi hayatınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri...
  Devamı...
 • 'Affetmenin Gücü'

  Yazar : Raşit Sacit Şen

  Tür : Bireysel Gelişim


  Affetmenin Gücü - Raşit Sacit Şen Yıllar içinde birçok danışanına affetmenin gücünü anlatan, affetmeyi öğreten ve...
  Devamı...
 • 'Melekler İçin Şeytan Tüyü'

  Yazar : Bülent Yerlikaya

  Tür : Bireysel Gelişim


  Melekler İçin Şeytan Tüyü - Bülent Yerlikaya İnsanın hayat kalitesi iletişim becerisine bağlıdır. Kendisi de bir iletişim...
  Devamı...
 • 'Kişiliğinizi Tanıyın!'

  Yazar : Florance Littauer, Rose Sweet

  Tür : Bireysel Gelişim


  Kişiliğinizi Tanıyın! - Florance Littauer, Rose Sweet İnsan doğumundan itibaren kendi kişiliğini geliştirir. Bu gelişim...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963