scorecardresearch.com Dünyaları Ben Yarattım ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dünyaları Ben Yarattım

Dünyaları Ben Yarattım

Yazar : Banu Kalaycı

Sayfa Sayısı : 120

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“ Hayat diye bize sunulanın ardında, bambaşka bir hayat var.” desem size?
“Hiçbir şey, aslında düşündüğünüz gibi değil.” desem?
Ya da abartsam…
“Aslında her şey düşündüğünüz gibi.” desem? “Ve eğer gün olur da sadece düşün­ce­le­­ri­niz değişirse, hayatınız da onlarla büyük bir hızla değişecektir.” diye eklesem?
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, sadece bununla ilgili… Gerçek olduğunu sandıklarınızı size sor­gu­lat­mak, gerçekliğinizin çerçevesini bir daha belirlemenize yardımcı olmak, yeni gerçekliğinizi yaratabilece­ğinizi söylemek, bunu canınız sıkıldıkça tekrar tekrar yaparken işinizi kolaylaştırmakla ilgili…
- Banu Kalaycı

HAYAT KARİYERİ…
Bu kitap yaşadığımız dünyada hayatı, başarıyı, mutluluğu, sevgiyi anlamak ve yapmak isteyenlerin, kısaca hayat kariyeri meraklılarının bir başucu el kitabıdır.
Annelikle kutsanmış sevgi dolu bir kalbe sahip biri tarafından sevgiyle yazılmıştır. İnsan olmayı anlayabilmeyi, insanoğluluktan insanlığa yükselebilmeyi kendine hedef alan birinin deneyimleri, gözlemleri ve kendi hayat kariyeri boyunca elde ettiklerinin bir yansımasıdır.
Okudukça kendinizden çok şey bulacağınız, tek başınıza olmadığınızı anla­ya­ca­ğı­nız, bazen dost acı söyler hesabı en keskin gerçekleri kendimizi kandırmamamız için bi­ze sunmaktan çekinmeyen ama her durumda sevgi dolu bir hayat kariyeri kitabı…
Kendi hayat kariyerim sırasında devam ettiğim derslerdeki sıra arkadaşımdan… Tüm sevgimle okumanızı tavsiye ediyorum...
- Merve İldeniz

BANU KALAYCI: 1973 yılında İstanbul''da doğan Banu Kalaycı, eğitimini İngilizce öğretmenliği dalında tamamlayıp, 8 yıl çeşitli kurumlarda İngilizce öğretmenliği yapmış, kendini var eden parçalarının bir kısmını yok saymaya devam ederken dünyaca ünlü metafizik eğitmeni Vernon Frost''la çalışmaya başlamış, bireysel farklılığının ona getirdiği tüm yetilerini nasıl kullanabileceğini öğrenmiştir.
Labirent, Kendi Kendine Hipnoz, Merging, Düşünsel Hastalıkları Şifalandırma, Şamanizm Eğitimi, Yaratım Atölyesi, Masaj Eğitimi, Psişik Güçleri Aktive Etme Çalışması, Dans Üzerinden Tanrıça (Kadınlık) Enerjisine Bağlanma, Ruhsal Şifalanma yaptığı çalışmaların sadece bazılarıdır.
Banu Kalaycı, Bireysel Gelişim Koçu olarak tüm deneyim ve bilgi birikimlerini bireysel ve grup çalışmalarında danışanlarıyla paylaşmaktadır..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963