scorecardresearch.com Canavar Patron ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Canavar Patron

Canavar Patron

Yazar : PATRICIA KING

Sayfa Sayısı : 328

Yayınevi : CREA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


PATRONUNUZ BİR CANAVAR MI?
Sorunlu patronlar; elemanların iş tatminini, motivasyonunu, kariyerini ve maaşını çalıyor. En kötüsü de, insanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarına zarar veriyorlar. Ne yazık ki son yıllardaki iş büyümeleri ve bazı hizmetlerin şirket dışından alınması (outsourcing – dış kaynak kullanımı), kabadayılara ve despotlara özgür bir hareket alanı sağladı. Kurbanlarının kolaylıkla yeni bir iş bulmaları mümkün olamıyor.
Çoğu insan, iş stresine karşı kendini güçsüz hissediyor. Bu insanlar her gün aynı korkunç duyguyla uyanıyorlar: “Hayır, yine oraya gitmek zorunda mıyım?”. Ayaklarını sürüyerek işe giderken tüm motivasyonlarını yitiriyorlar. İşleri tersine çevirmek için iş işten geçene kadar -onu daha iyi bir hale getirmek için olumlu yönde herhangi bir adım atmaksızın- nefret ettikleri bir işe tutunmaya çalışıyorlar.
İnsanların bu sıkıntıya pasif bir şekilde razı olmasının altında yatan neden ise; işlerini kaybetme korkusudur. Buna rağmen korku dolu davranışları, eninde sonunda korkularının gerçeğe dönüşmesine yol açıyor.
Her gün işe nefret ederek gitmenizin nedeni patronunuzsa, artık bununla ilgili bir şeyler yapmanızın vakti geldi demektir. Bu kitap, durumun nasıl düzelteceğinizi, akıl sağlığınızı nasıl koruyabileceğinizi ve gerektiğinde nasıl savaşacağınızı size öğretecek. Aynı zamanda zor koşulları nasıl değiştireceğinizi ve çalışmaktan başka seçeneğinizin olmadığı durumlarda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi sahibi olacaksınız.
Bu rehber kitap, her tür problem yönetici için size çözümler sunuyor:
·        Patronunuz Sizi Küçük Düşürdüğünde: Patronunuz size kendi güvensizliğini maskelemek için, sadece olumsuz şeyler söylüyorsa; o bir Koca Ayak gibi hareket ediyordur.
·        Patronunuz Tüm Enerjinizi Emiyorsa: Patronunuz sizden çok fazla şey bekliyor ve tüm enerjinizi emiyorsa; o bir Drakula’dır.
·        Patronunuz Dengesiz Davranıyorsa: Patronunuz önce sizi övüp, bir dakika sonra eleştiriyorsa; o bir Dr. Jekyll ve Mr. Hyde örneğidir.
Kulağınıza tanıdık mı geliyor? Canavarınızın sizi korkutarak teslim olmaya zorlamasına izin vermeyin. Öngörülü tavsiyelerle dolu Canavar Patron, aynı zamanda günümüzün yönetici suçları olan sözlü saldırı ve cinsel taciz gibi güncel “kötü patron” davranışlarına da ışık tutuyor. Panzehir özelliği taşıyan bu kitapla, Canavar Patronunuza karşı savaşmak için gerekli donanıma sahip olacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Düşüncenin Canı (Ciltli)'

  Yazar : İbrahim Taşel

  Tür : Bireysel Gelişim


  İnsanları harekete geçiren, verdikleri kararları değiştiren, yüreklerine umut tohumları eken, sıradan bir kalabalığın içinde...
  Devamı...
 • 'Durun İnecek Var'

  Yazar : Yasemin Pforr

  Tür : Bireysel Gelişim


  27 senedir adım adım tırmanarak üst seviyeye geldiğim iş hayatımı bir anda, üstüme dar gelen elbiseyi yırtarcasına bırakıverdim...
  Devamı...
 • 'Dürtme'

  Yazar : Richard H. Thaler, Cass R. Sunstein

  Tür : Bireysel Gelişim


  Hayatta doğru kararlar alabilmek için bu kitabı okumalısınız!İnsanları, onların daha sağlıklı, daha zengin ve daha özgür olmalarını...
  Devamı...
 • 'Dönüş Noktası'

  Yazar : Michael Laitman

  Tür : Bireysel Gelişim


  Gelişimin tüm önceki aşamalarındaki egoyu terk etmeliyim. Dönüş noktası, çatallaşma noktası, ayrılma, kriz, bugün üzerlerine...
  Devamı...
 • 'Dikkat Çocuğunuzdan Mesaj Var'

  Yazar : AYŞEN OY

  Tür : Bireysel Gelişim


  Sevgili anneciğim babacığım; Artık büyüdüm ve kocaman bir çocuk oldum. Sizin gözünüzde hala bebek olduğumun farkındayım...
  Devamı...
 • 'Değişim'

  Yazar : Harvard Business

  Tür : Bireysel Gelişim


  Değişimle ilgili hiçbir şey okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz! İş dünyasında da değişmeyen tek şey değişimdir....
  Devamı...
 • 'Dahi Doğulur mu Olunur mu?'

  Yazar : Zühre Çelen

  Tür : Bireysel Gelişim


  Her anne ve baba, çocuğunun üstün yetenekli olmasından hoşlanır ve dehalığın sadece doğuştan gelen özelliklere bağlı olduğuna...
  Devamı...
 • 'Çocuk ve Ergende Dikkat Eksikliği'

  Yazar : Özgür Ayhan Özkaynak

  Tür : Bireysel Gelişim


  Çocuk ve Ergende DİKKAT EKSİKLİĞİ Dikkat; beyinde karmaşık ve yaygın bir şebekenin, sağlıklı bir şekilde işlev göstermesi...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963