scorecardresearch.com Bu Benim Ismarladığım Hayat Değil ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bu Benim Ismarladığım Hayat Değil

Bu Benim Ismarladığım Hayat Değil

Sayfa Sayısı : 214

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kendisini yorgun, bezgin, üzgün, aşırı sorumluluk yüklenmiş ya da kısaca "talihsiz" addeden bütün kadınlar için...
Mizah duygularına sımsıkı tutunarak hikâyelerini bizlere, öğüt vermeksizin ancak bilgece aktaran bu dört kadının başlarına gelenler "pişmiş tavuğun" başına gelenlerden pek de farklı değil. Orta halli memur ailelerin çocukları olarak yetişip hayata atıldıkları bir noktada, dördü de olağanüstü zorluklar yaşamışlar. Başlarından toplam allı evlilik, on çocuk, dört üvey evlat, altı köpek, iki düşük, başarısız bir evlat edinme teşebbüsü, kendi İşinden atılma, kaybedilmiş İki eş ve bir makineli tüfekle taranma olayı geçmiş.
Bu dört arkadaş birbirlerine destek olmak üzere bir mulfak masası etrafında buluşmaya başlamışlar. Zaman itinde, yaşamla boğuşmakta olan başka kadınlara da iş, aile, sevgi gibi konularda olduğu kadar ölüm ve yaşam hakkında da söyleyecek sözleri olduğunu görerek bu kitabı kaleme almaya karar vermişler. Bu insanlar, on yılı aşan bir dönem boyunca dayanışmaları ve dostlukları sayesinde hayata tutunmakla kalmayıp başlarını DİK tutmayı ve gelişip İlerlemeyi de başarmışlar. Diyorlar ki;
...Mutfak sohbetlerimizden dünyanın her köşesinden binlerce kadınla iletişime gerere/c nihayet hu kitabı kaleme aldık, Hedefimiz, umul mesajlarıyla bir milyon kadına erişmek. Ihı kadınlara, yaşam onları su altına çekerken başlarını suyun üzerinde tutabilecekleri eylem planlarıyla ulaşmak. Misyonumuz, sizin ve sevdiklerinizin günün birinde değil, şimdi daha yüksek yaşam kalitesine erişmenize yardımcı olmak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963