scorecardresearch.com Biz İnsan Kaymaklarıyız Ya Siz? ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Biz İnsan Kaymaklarıyız Ya Siz?

Biz İnsan Kaymaklarıyız Ya Siz?

Yazar : Reyhan Aras

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : POSTİGA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kurumlar ve işletmeler içinde tüm çalışanların İnsan Kaynaktan Uzmanı olduğu ülkemizde, "Nasıl İnsan Kaynağı Olunur?"dan yola çıkılarak hazırlanan bu kitap; yetenek ile çalışma bir araya geldiğinde ortaya nasıl sonuçlar çıkabile­ceğini öykülemektedİr.
Profesyonel alanı; insan Kaynakları ve Yönetim Geliştirme olan Feyhan Aras, "Biz İnsan Kaymaklarıyız Ya Siz?" kitabında İnsan Kaynakları Yönetiminin; Seçme-Değerlendirme ve İletişim Yönetimi süreçlerinden İbaret olmadığını, "iletişim amaçlı" değil, "iletişim sonuçlu" olduğunu anlatıyor. Çalışma, tüm birimlerin uyumlu harmonisinin nasıl oluşturulacağını da hayalî örneklemeler­den uzak, alan uygulamaları ile anlatmaktadır. Bu anlamda yol haritası olma özelliğindedir.
Profesyonel yaşamda, kişisel yeteneklerinin bireyleri taşıdığı nokta vurgulanır­ken, karşılaşılan engellerin hangi ölçü ile ortadan kaldırılabileceğini de anlatı­yor Feyhan Araş. Kitap, İnsan Kaynakları Bölümlerinin, organizasyonların birinci yapı destek birimi olma özelliğini örneklerle ortaya koymaktadır. urt Güvenç, kitabında bu konuyu yorumluyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963