scorecardresearch.com Bireysel Kariyer Yönetimi ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bireysel Kariyer Yönetimi

Bireysel Kariyer Yönetimi

Yazar : Mehmet Cemil Özden

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüzdeki hızlı değişim karşısında firmalar kendilerini rekabette üstün kılacak bir kaynağı yeniden keşfetti: “İnsan” Önceden firmalar “personel yönetimi” uygulamaları ile firma çalışanlarını dikkate alırken, artık firma dışındaki potansiyel personel adaylarını da dikkate alıyor. “İnsan kaynakları yönetimi” uygulamaları ile firmalar bir yandan nitelikli çalışanlarını bünyesinde tutmaya çabalarken, diğer yandan firma dışındaki nitelikli bireyleri de bünyesine çekmeye çalışıyor.
Tüm bu gelişmeler kuşkusuz bireylerin de eski yaşam ve çalışma alışkanlıklarını önemli ölçüde etkilemiş, yaşam felsefesini gözden geçirmesini gerektirmiştir. Bu kitap, çalışma yaşamını hayat felsefesi ve kişilik özellikleri ile uyumlaştırmaya çalışan, toplam kalitenin bireysel kaliteden başladığını özümseyen ve kariyerini yönlendirmek isteyen bireyler için hazırlanmıştır.
“Profesyonelin el kitabı” niteliğindeki bu kitap, kariyerinizi yönetme, yani bireysel hedeflerin ve organizasyon ihtiyaçlarının uyumlaştırılması sürecine ışık tutuyor.
Bireysel vizyonu, kariyer hedeflerini ve yetkinlikleri belirleme, meslek seçimi, işe ilişkin öncelikleri belirleme, iş olanaklarını araştırma, özgeçmiş hazırlama, işe başvurma ve başvuru takibi, iş görüşmesi, işe başlama ve oryantasyon, firma kültürüne uyum sağlanması, mesleki yenilikleri takip etme, iş ilişkilerini yönlendirme konularını analiz eden bu kitap, kariyerinizi yönetme konusunda en önemli rehberiniz olacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963