scorecardresearch.com Bir Sanat Ve Bilim Olarak Koçluk ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Sanat Ve Bilim Olarak Koçluk

Bir Sanat Ve Bilim Olarak Koçluk

Yazar : Marılyn Atkinson

Sayfa Sayısı : 221

Yayınevi : DANTE KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her saniyesinin farkında olduğunuz bir uyanma yolculuğu içinde misiniz? Hissettiklerinizin tam olarak hayata geçmesine izin veriyor musunuz? Ya da tam tersi; tekrarlanan bir kalıbın, boş bir yapılacaklar listesinin zihninizi, kalbinizi ve ayaklarınızı yönettiği, sizi yorgun ve eksik bıraktığı sıradan bir var oluşu mu yaşıyorsunuz? Kendiniz ve başkaları için en iyi sonuçları ortaya koyan kararları almakta ne kadar dikkatli ve kararlısınız? Nerede, ne yapıyor olduğunuza bakmadan, her anın tadını çıkarıp onunla ne kadar bütünleşiyorsunuz?

Hayat size nasıl gelirse gelsin, bu sorulara verdiğiniz yanıtlar hayat oyununu ne kadar güçlü bir şekilde oynadığınızı belirleyecektir. Sonucundaysa, bir dönüşümsel iletişimci olarak başkalarına neler sunabileceğiniz konusunda belirleyici olacaklardır.

Üç kitaptan oluşan “Bir Sanat ve Bilim Olarak Koçluk” üçlüsü, kendini insan gelişimine adamış iki kişi tarafından, dört kıtadaki birçok koç eğitim programı, diğer insan geliştirme projeleri arasındaki koşuşturmalar ve müşteri görüşmeleri sırasında, iki yıldan fazla bir süre içinde yazıldı. Ciddi bir ekip çalışması gerektiren bu kitaplar, kursların verildiği, koçluk sohbetlerinin yapıldığı birçok ülkede verilen eğitimler ve edinilen tecrübelerle ortaya çıktı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963