scorecardresearch.com Bir Fincan Kahveden Alınacak Büyük Dersler ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Fincan Kahveden Alınacak Büyük Dersler

Bir Fincan Kahveden Alınacak Büyük Dersler

Yazar : Leslie A. Yerkes, Charles Decker

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


• Yaptığınız işe karşı tutku duyuyor musunuz?
• Sizinle birlikte veya sizin için nasıl insanlar çalışıyor?
• Müşterilerinize nasıl davranıyorsunuz?
• Yaptığınız işin kalitesine dikkat ediyor musunuz?

Bir Fincan Kahveden Alınacak Büyük Dersler, El Espresso adlı kafenin gerçek hikâyesini ve işlerin orada nasıl yürüdüğünü anlatmaktadır. Bize, ışık hızıyla dönen bir dünyada, hayatta kalmanın yolunu göstermektedir. Ve her birimize, iş hayatımızı nasıl kendimize özel hâle getirip, onu tutkuyla yaşayacağımızı aktarmaktadır. Sizi, bu kitabı okumaya davet ediyoruz. Bu davetimizle yapacağınız keşif, bu dört ilkenin iş yerini çalıştırırken iyi ve kötü zamanlarda çalışanlarınıza, müşterilerinize ve sizin şirketinize nasıl güç verdiğini gösterecek.

“Bir Fincan Kahveden Alınacak Büyük Dersler, bizi geçmişin temel çalışma ilkelerine götürerek, her gün çılgınca dönen dolapların oluşturduğu rekabeti, iş hayatının içindeki kavgaları ve sonu gelmeyecek gibi görünen değişim mantığını bir kenara bırakmamızı söylüyor. Bu kitabı çok sevdim. Bana gerçekten olan şeyler üzerinde odaklanmamı hatırlatıyor: Kaliteli ürün, kişiye özel hizmet ve ayrıntıya verilen özen. Aklımızdakileri tazeleyen bu hatırlatıcılara çok teşekkürler, onlara gerçekten çok ihtiyacımız var.”
B. J. Gallagher Hateley
Buddha İş Dünyasında ve Penguenler
Ülkesinde Bir Tavuskuşu kitaplarının yazarı
--------------


“Gayet açık. Çalışma hayatının her alanında ve her türlü iş yerinde çalışan insanlar için dersler çıkartılabilecek olağanüstü bir hikâye!
Bob Rosner
İş Yeri Gazileri ve Patronun Yaşamda Kalma Kılavuzu adlı kitabın yazarı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963