scorecardresearch.com Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Yazar : Erdal Demirkıran

Sayfa Sayısı : 264

Yayınevi : KASHNA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Buraya özgeçmişimi yazmak isterdim ama benim özgeçmişim yok. CV’m de yok! Ben dünle değil, daha çok bugün ve yarınla ilgilenirim. Çünkü düne bakarsam yaşadığım negatif olayları referans alabilir ve hareket alanımı daraltabilirim. Örneğin mezun olduğum okul en iyisi değilse, en iyi okuldan mezun olan birini benden daha iyi görme gafletine düşebilirim. Oysa ben henüz hiçbir negatifliğe bulaşmayan bugün ve yarınla ilgilenirim. Bu beni daima en öne götürür. Çünkü geleceğimi şekillendiren dünün geyiği değil, yarının hayalleridir.

 

Ben bugün en iyisi olduğuma eminim. Yarın da benden daha iyisi olmayacak. Göreceksin!

 

ÖZGELECEK

 

Yıl 2030

İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan “başarısızlık” kelimesi sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar, kavga, savaş yok… ve artık insanlar birbirlerini seviyor…

 

Yıl 2020

Neredeyse tüm dünyayı saran ve sarsan “Kashna Felsefesi” büyük bir hızla yayılıyor…

 

Yıl 2010

Dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı…

 

Yıl 2005

Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor…

 

Yıl 2003

Dünyanın En Akıllı İnsanı Özel Okul, Kolej, Dershane, Şirket, Belediye, Siyasi Partiler… gibi kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor…

 

Bugün

Erdal Demirkıran hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. Dünyayı değiştirmeye çalışıyor…

 

 

Bu Kitapta Ne Var ?

 

Bu kitapta öncelikle insan aklının sınırsızlığı anlatılmaktadır. Bir dahi gibi yaşayabilmek için beynin iki lobunun da aktif olarak kullanılmasıyla ilgili egzersizler sunulmaktadır. kuyucu bu egzersizleri uygulayarak aklını daha iyi kullanmayı öğrenmek suretiyle kendini aşabilmekte ve farklı düşünerek adeta bir dahiye dönüşmektedir.

 

Yazar bu kitapta okuyucusuna az uyumayı da öğretmektedir. 8 saat yerine 4 – 5 saat uyuyup, 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmanın yollarını anlatmaktadır. İnsan ömrünün ortalama 60 yıl olduğunu varsayarsak, günde 8 saat uyumak 20 yıl gibi bir zamanın uykuda geçmesi anlamına gelmektedir. Yazar bu süreyi 4 saate indirmek suretiyle, uykuda geçirdiğimiz sürenin 10 yılını kazanmaktan bahsediyor.

 

İnsanlar ayakkabı alırken bile saatlerce düşünmektedirler. Bu kitap insanlara etkili, doğru ve hızlı karar vermeyi öğreterek ekstra zaman kazandırmaktadır.

 

Bu kitap ”Yetenek” kavramını reddederek tüm imkânsızlara meydan okumaktadır.

 

Özgüven ve motivasyon kavramını çok başka bir üslupla anlatan kitap, okuyucusuna “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” dedirten tek kitaptır.

 

Bu kitap okuyucusuna programlı yaşamayı öğretmektedir.

 

Çaresizliği bir veba değil, adeta bir mucize olarak anlatan kitap, çaresiz zamanlarımızda eli kolu bağlı oturmak yerine harekete geçmeyi örgütlemekte ve yeni açılımlarla çaresizliği bir doping aracı olarak kullanmayı öğretmektedir.

 

Özgeçmiş yerine yepyeni bir kavram olan Özgelecekten bahseden kitap, böylece bir ilke daha imza atmış olmaktadır. Şöyle ki, kitabın çıkış tarihi olan 2002 Mayıs ayından önce hiçbir yerde Özgelecek kavramından bahsedilmemiştir. Yani bu kavram yazarın ürettiği yepyeni bir kavramdır.

 

Sinirlenmenin, dedikodu yapmanın ve gereksiz ayrıntılarla uğraşmanın beyin kemiren birer böcek olduğunu vurgulayan yazar, bunlarla nasıl mücadele edileceğinin de ipuçlarını vermektedir.

 

Hedef belirlemenin metotlarını da anlatan yazar, insanlara başarılı olmak için yepyeni teknikler sunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963