scorecardresearch.com Ben Bir Mucizeyim ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ben Bir Mucizeyim

Ben Bir Mucizeyim

Yazar : İlhan Ürkmez

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Biliyor musun?” dedi gözlerimin içine bakarak. Herkesin “Bitmeyen Kavgası” vardır mutlaka... Ben, benimkini paylaştım seninle... Ya senin... Seni geçmişten alıp bugüne ve bugünden alıp yarınlara götürecek olan bitmeyen kavgan var mı içinde? Eğer varsa ruhunda ve düşüncende; eşinle, çocuklarınla, işyerinde birlikte çalıştığın insanlarla, çevrendeki dostlarınla, günlük yaşam pratiklerinle, yaşam biçiminle ve davranışlarınla, bu kavgayı nasıl yaşıyor ve yaşatıyorsun? İşte... Esas kavga da bu soruya verilecek cevabın içinde gizli olsa gerek. Ne dersin?”
Bu kitap; Kendisinden, ailesinden, yaptığı işten ve ülkesinden sorumlu olup Türkiye`nin geleceğinden umutlu olgun insanları selamlamak, kendi içinde “Bitmeyen Kavga”sıyla “Ben Bir Mucizeyim” diye haykıran insanların sevinçlerini arttırmak ve onları cesaretlendirip isteklendirerek umutlarını çoğaltmak için yazılmıştır.
Göreceksiniz; kitabı okumayı bitirdiğinizde içinizdeki “Bitmeyen Kavga”nın ateşi sizinde yüreğinizi ısıtarak bedeninizi saracak ve “Ben Bir Mucizeyim” diye haykırarak yep yeni bir deneyim yaşayacaksınız.
İş hayatında başarılı ve sosyal hayatta mutlu olabilmenin tılsımı size “Ben Bir Mucizeyim” diyebilmek kadar yakın.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963