scorecardresearch.com Bekleme ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bekleme

Bekleme

Yazar : Dilek Dündar

Sayfa Sayısı : 158

Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanlar Ne Bekler
1 Kimsenin birbirini öldürmediği aldatmadığı iyiliğin güzelliğin yardımseverliğin bolluğun ve bereketin hakim olduğu bir dünya.
2. Zengin iyi huylu dürüst namuslu saygılı akıllı zeki başarılı kariyer sahibi güzel yakışıklı bir eş veya sevgili.
3. Ömür boyu sürecek beraberlikler. Evlilik ortaklık vb.
4.Banka hesabında yüklü miktarda para.
5. Bahçe içinde deniz kıyısında apartmanda veya ormanda kendine ait güzel bir ev.
6.Akıllı zeki sağlıklı eli ayağı düzgün iyi huylu laf dinleyen bir dediğini iki ettirmeyen çalışkan okul birincisi çocuklar.
7.Yanına yakışacak kendisini taşıyacak en azından bir evi bir arabası olacak bir eş. 8. Bütün sorunları çözebilmek.
9. Hatasız kul olmak.
10.Diyete başladığı gün 10 kilo vermek.
11.Sağlığa zararlı maddeleri vücuda soktuktan sonra halen sağlıklı olmak.
12.Üzmek ama üzülmemek.
13.Aldatmak ama aldatılmamak.
14.Sevgi saygı dostluk ve arkadaşlığın ön planda olduğu seksin daima ikinci planda olduğu seviyeli bir ilişki yaşamak.
15. Sürekli abur cubur yiyip kilo almamak.
16. Karşılıksız sevilmek ama karşılıklı sevmek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963