scorecardresearch.com BAZI FIRSATLAR KAPIYI SESSİZ ÇALAR ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
BAZI FIRSATLAR KAPIYI SESSİZ ÇALAR

BAZI FIRSATLAR KAPIYI SESSİZ ÇALAR

Yazar : İrfan Hattatoğlu

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BIRAKIN SİZİN İÇİN YAPTIKLARINIZ KONUŞSUN

BAZI FIRSATLAR KAPIYI SESSİZ ÇALARHedefleriniz İçin Gelişim Pusulası...

Şu bir gerçek ki; mutlu bir hayat keyif veren bir süreçtir. İnsanların meslekleri ne olursa olsun, her insanın yaşamla ilgili bir süreci vardır. Her rast-lantının ve deneyimin kendine özgü bir etkisi vardır ve hepimiz rüzgarın bir ovada çalıları şekillendir-diği gibi şekilleniriz. Eğer her birimizin bu yaşamda oynayacağı bir rol varsa, bu okuyacaklarınız hayata sevgiyle baka-bilmeyi, bunun için çabalayabilmeyi gösteren yol-lardan birisi olacaktır.

Cesaret nedir?
Hayata katılmak mı?
Hayatı izlemek mi?
Akla yatkın mazeretler oluşturmak mı?
Doğru sebepler oluşturabilmek mi?
Kendimizi değiştirmek mi?
Çevremizdeki kişileri değiştirmek mi?
Kendi sebeplerinde mi var olmak?
Başkalarının sebeplerinde mi var olmak?

Bazı Fırsatlar Kapıyı Sessiz Çalar; cesaret ve başa-rının temelindeki gözden kaçan ayrıntıları en yalın haliyle görmenize yardımcı olacak...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963