scorecardresearch.com AYDINLANMA SAVAŞI ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
AYDINLANMA SAVAŞI

AYDINLANMA SAVAŞI

Yazar : Jed Mckenna

Sayfa Sayısı : 432

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Silahlar ve bombalar çocuk oyuncağı!
Gerçek bir savaş başlıyor ve bu savaşa siz de davetlisiniz.

BU DAVETİ isteseniz de kabul edemeyebilir, istemeseniz de reddedemeyebilirsiniz. Bu, daha önce hiç görülmemiş bir savaşa yapılan davettir; kaybetmenin kazanmak sayıldığı, teslim olmanın zafer sayıldığı ve büyük bir üstünlüğe sahip olan karşınızdaki düşmanın kendiniz olduğu bir savaş.

Aydınlanma Savaşı, kendi okur kitlesi ve türü aleyhinde çürütülemeyecek bir ''suç iddianamesi'' niteliğindedir. ''Ruhsallığın maskesi''nin düşürüldüğü bu kitapta, gerçek arayışının insanın en büyük başarısızlığı değil, en görkemli başarısı olduğunu görürüz. İnsanevladının böyle bir başarı sergilediği tek alan gerçeği bilmeme durumudur ve bu başarıyı mümkün kılan, farklı biçimlere ve kılıklara bürünen de ruhsallığımızın ta kendisidir.

İnanç, gerçeği bilmek istememek anlamına gelir.
- Friedrich Nietzsche


Aydınlanma Savaşı gerçeği bilmek isteyen insanlar için yazılmış bir kitaptır; aracıları hayatından çıkarıp ruhsallığı gerçek anlamda, doğrudan deneyimlemek isteyen insanlar için; bakmanın, görmenin, bilmenin ve nihayet çocuksu şeyleri bir kenara bırakmanın vaktinin geldiği insanlar için…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963