scorecardresearch.com Arka Sıradan Notlar ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Arka Sıradan Notlar

Arka Sıradan Notlar

Yazar : Murat Tunalı

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

ÖĞRENCİLİK BİR MESLEK Mİ, NASIL OLUR?Her sabah en geç 07.00''de kalkmak ve 08.30''daki mesaine hazır olmak zorundasın. Şayet akşamdan fazla mesai yapımşsan (küçük bir ihtimal, sınava ya da sözlüye çalışmışsmdır). güzel bir sinema seyretmiş veya geç saatlere kadar arkadaşlarla geyik muhabbeti çevirmiş olman kimsenin umurunda değildir. İnsanlar için sadece işini iyiyapmış olman önemlidir.İŞİNİ İYİ YAPMIŞ OLMANIN ÖDÜLÜ NE Mİ?Bunu sormamış ol! Hani karnende ve diplomanda yazılı olan "noktalı ve üç basamaklı" sayılar var ya. İşte onlar. Hatırlasana hayatının ilk başarı ödülünü o sayılar sayesinde almadın mı? "Müjde! Baban karne hediyesi bisikletalmış". "Aferin evlat takdir belgesi almışsın, bilgisayarı hak ettin.Bu sene zayıf getirmediğin için seni teyzenin yazlığına göndermeye karar verdik vs..."Sadece bu kadar olsa iyi. Dahası da var. Öğrencilik mesleği bitmiştir. İş başvurusu yapacaksındır. Mezuniyetderecen çok ama çok önemlidir. Bir tarafını yırtsan "Benim yeteneklerim diplomadaki not kadar değil. Oradayazılandan daha fazlasıyım ben" diye bunu ispatlayamazsm. Ancak seni işe alacak olan kişi; okul hayatındabaşarısız, fakat havat okulunda başarılı birisivse virttin demektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963