scorecardresearch.com Ama Ben İnsanım.. ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ama Ben İnsanım..

Ama Ben İnsanım..

Yazar : Filiz Can Güler

Sayfa Sayısı : 104

Yayınevi : ARTSHOP YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsan olarak yaşam boyu bir çok yanlışlar yapabiliriz. “Hatasız kul olmaz” diye bir söz vardır. Yapılan yanlışlar bilerek yapılmamıştır bana göre. Bilgi eksikliği, yaşadığımız çevre şartları ya da sevgi eksikliği bizi doğruyu görmekten alıkoymuş olabilir. Suçlanmak “Ah ben ne yaptım” demek işe
yaramaz.
Dünyanın en tehlikeli duygusu SUÇLULUK duygusudur. Suç ve ceza almak bir işe yarasaydı, bu gün hapishaneler bomboş olurdu.

Düşünmek dostlarım. Farkına varmak ve aynı hataya tekrar düşmemek.
Bana göre işin gerçeği bu olmalı. Biz insanız. Tanrı bizi özenle yaratmış.
Ne yaparsak yapalım, ne olursak olalım, değişim için kendimize şu sözü
söyleyelim. “AMA BEN BİR İNSANIM”

Filiz Can Güler ; İstanbul’da yirmi iki yıl sınıf öğretmenliği yaptı. Emekli olduktan sonra Eskişehir Eğitim Fakültesi önlisans bölümünü bitirdi. Öğretmenlik yaptığı yıllarda özel eğitim alarak özel bir psikiyatri kliniğinde playterapi ve tiyatro terapi yaparak, çocuklar ve gençlerle sekiz yıl çalıştı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963