scorecardresearch.com Aile Zekası- Fıq ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aile Zekası- Fıq

Aile Zekası- Fıq

Yazar : Münir Arıkan

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


NİTELİKLİ İNSAN KİTABININ YAZARINDAN BEKLENEN KİTAP ; AİLE ZEKASI -FIQ
Münir Arıkan tarafından kaleme alınan Aile Zekâsı’ındaki otuz üç bölüm, evlilik öncesindeki tanıma döneminde eş adaylarının, evlilik sürecinde ise, eşlerin birbirine sormaları gereken ve hayatın temel mutluluk direkleri olan konulardır.
Duygusal zekâsı (Emotional Intelligence-EQ) yüksek birçok kişinin, algı ve anlayışını aile dışında kullandığı, ama eve gelince hiçbir duygusal zekâ belirtisi göstermediği; ruhsal zekâsı (Spiritual Intellignce – SQ) yüksek, toplumun gözünde zirve yapmış bir çok önderin, dünyayı kurtarmaktan ailelerini kurtarmaya vakit bulamadığı talihsiz birer gerçektir.
Yazarın keşfettiği, ailedeki mutluluğun kaynağı olarak gördüğü ve Aile Zekâsı (Family Intelligence Quotient – FQ) adını verdiği bu kavram ise, dünyada ilk kez tarafımızca literatüre kazandırılmış yepyeni bir kavramdır.
“Hiçbir başarı, evdeki başarısızlığı telafi edemez.” sözü uyarınca; dünya çapında kariyeriniz, olağanüstü başarılarınız ve harikulade bir yeteneğiniz bile, eşiniz ve ailenizden kaynaklanacak negatif bir enerjiyi bastıramaz, yok edemez. Bununla beraber, eşinizin dünya çapındaki başarı ve kariyerinin de evdeki huzur ve mutluluğunuza (siz aile zekânızı yükseltmedikçe) direkt bir katkısı yoktur. Ancak toplumun en temel yapı taşı olan aile kurumunu yüceltecek tüm çabalarınız, hayatınızın her alanında okulda, işte ve sosyal faaliyetlerinizde sizi yüceltecektir.

Bu kitapla aile kurumunu ayakta tutmanın, mutlu etmenin ve mutlu edilmenin yollarını, en somut örneklerle bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963