scorecardresearch.com 101 Söz 101 Öykü ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
101 Söz 101 Öykü

101 Söz 101 Öykü

Yazar : Çelebi Çağlayan

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : CREA YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Hayat bir öyküye benzer, önemli olan uzun olması değil, iyi olmasıdır.” demiş ünlü bir düşünür. Hayatın ve öykülerin çok fazla ortak yanı vardır. Hayatta da öykülerde de roller var. Hepimiz bize verilen rolü oynamaya çalışıyoruz. Oynadığımız rolün uzun ya da kısa olması da önemli değil. Bize verilen rolü beğenmiyorsak; isyan etmek yerine bu rolü değiştirmeye çaba göstermeliyiz. Hayat her zaman gülümsemiyor ve cömert davranmıyor. Aynı fırsatları belki ikinci kez sunmuyor. Tersine bazen zalim bile olabiliyor. Önemli olan geçmiş ve gelecek arasında sıkışarak hayatın yanımızdan akıp gitmesini seyretmeye izin vermemektir. Bu kitabın içinde hayata ve bize dair birçok rol bulacaksınız. Başarıya giden, sevgiye giden, dostluğa giden… Kısacası hayatın içinden roller. Bu kitapta herkese ve her yaşa uygun en az bir öykü mutlaka var. Kitabın dilinin sade ve anlaşılır olması yanında seçilen konuların ve öykülerin farklı olması, kitabın her kesimden okuyucuya hitap etmesini sağlıyor. Kitap 5 bölümden oluşuyor: • Başarı Öyküleri • Dostluk ve Arkadaşlık Öyküleri • Motivasyon Öyküleri • Sevgi Öyküleri • Hayatın İçinden Öyküler Gençler, aileler ve öğretmenler için sıkılmadan çok rahatlıkla okunacak ve dersler çıkarılacak bir kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963