scorecardresearch.com 10 Adımda Kişisel Devrim ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
10 Adımda Kişisel Devrim

10 Adımda Kişisel Devrim

Yazar : B. Alan Wallace

Sayfa Sayısı : 191

Yayınevi : ZEN YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KİŞİ NASIL KENDİ OLUR? MUTLU OLUR? ÖZGÜR OLUR?

İki çubuğu birbirine sürterek ateş yakmaya çalışıyorsunuz diyelim. Epey çaba sarf etmeniz gerekse de başarıya ulaşacaksınız, bu kesin. Ne de olsa ateş böyle bulundu. Peki, bu işlemi birkaç dakika yaptıktan sonra ara verip yeniden yaparsanız, bu kesintili çaba sizi sonuca ulaştırır mı? Uğraştığınızla, yorulduğunuzla kalırsınız.

Bu kitap zihninizi etkin bir şekilde kullanmanızı, dikkatinizi odaklama kabiliyeti kazanmanızı, kısacası hayatı okuyuşunuzu kökten değiştirmenizi sağlayacak.

Modern uygarlıkta herkes stressiz ama başarılı, birey olarak var olacağı ama mutlu bir hayat istiyor. Ancak bunu elde edebilecek azim, güç ve istenç az insanda var. Bu yöntemleri gerçekten başarmanız, bir farkındalık kazanmanız ve kendi yaşamınızın gemini kendiniz tutmanız öyle kolay değil. Bu nedenle, bu kitabı maymun iştahlılar okumasın. Ateş benzetmesini boşuna mı verdik…

10 Adımda Kişisel Devrim’de Alan Wallace, günümüzde kronikleşen dikkat dağınıklığına çözüm üretiyor. Zihni şu an ile gelecek an arasında kalmaktan kurtarıyor.
Daniel Goleman

• Küçük mutlulukların büyüklüğü nasıl anlaşılır?
• Kişi, kendi hayatına nasıl sahip çıkar?
• Zihni yoğurma nedir? Dikkat nasıl odaklanır?
• Zihin gereksiz düşüncelerden nasıl arındırılır?
• Farkındalık nasıl kazanılır?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963