scorecardresearch.com Kamu Politikalarında Dönüşüm Kayfor 2012 ve Tüm Bilim - Teknik - Mühendislik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Politikalarında Dönüşüm Kayfor 2012

Kamu Politikalarında Dönüşüm Kayfor 2012

Yazar : Bekir Parlak

Sayfa Sayısı : 812

Yayınevi : TODAİE Yayınları

Tür : Bilim - Teknik - Mühendislik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kamu Politikalarında Dönüşüm Kayfor 2012 - Bekir Parlak

“Kamu Politikalarında Dönüşüm” başlıklı 10. Kamu Yönetimi Formu (KAYFOR X) 6-7 Aralık 2012 tarihlerinde Uludağ Üniversitesinin ev sahipliğinde ve Kamu Yönetimi Bölümünün yürütücülüğünde Bursa’da gerçekleştirildi. Foruma Türkiye’nin dört bir yanından akademisyenlerin yanı sıra İngiltere, Almanya ve Azerbaycan’dan bilim adamları katıldı. Teorisyenlerle birlikte uygulamadan gelenlerin de bildiriler sunduğu 10. KAYFOR, ele alınan ana tema ve tebliğ konuları itibariyle başarılı sunumlara ve bilimsel tartışmalara sahne oldu.

KAYFOR X, 13 Oturum, 1 Uygulama Oturumu ve nihayet Değerlendirme Oturumu ile toplam 15 oturumda tamamlanmıştır. 13 oturum altında 48 bildiri sunulmuş, ayrıca yabancı bilim adamlarınca Forumun başlangıcında 3 açılış bildirisi paylaşılmıştır. Oturum başlıkları şunlardır: Kamu Politikası: Teorik Yaklaşımlar, Kamu Politikası. Aktörler, Kamu Politikalarında Dönüşüm, Kamu Politikası ve Reform, Kamu Politikalarında Yeni Tartışma Alanları, Yerel Politikalar, Sağlık ve Eğitim Politikaları, Kentleşme Politikaları, Konut Politikaları, Kadın ve Aile Politikaları, Adalet ve Yargı Politikaları, Enerji ve Çevre Politikaları, Kalkınma Politikaları. Uygulama Oturumunda ise, “Kamu Politikası Sürecinin Nasıl İşlediğine İlişkin Bir Alan Çalışması” sunulmuştur. Günümüzde gerek kuramsal boyutta gerekse uygulamada daha da önemli ve öncelikli bir alan haline gelen kamu politikaları, çok yönlü alt alanları itibariyle doyurucu bir içerikle ele alınmış ve dikkate değer analiz ve sentezlere tanık olunmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963