scorecardresearch.com Turkeyland / Almanya Türk Cumhuriyeti ve Tüm Bilim Kurgu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Turkeyland / Almanya Türk Cumhuriyeti

Turkeyland / Almanya Türk Cumhuriyeti

Yazar : İsmail Ünver

Sayfa Sayısı : 150

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Bilim Kurgu

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Yıl 2007, Almanya Başbakanı Hıristiyan Demokrat partisi lideri Angela Meyer''dir. Oldukça ihtiraslı bir kadın olan bu başbakanın politikaları sonucunda Almanya bir yandan Fransızlar''la toprak kavgasına girerken, bir yandan da ülke topraklarında yaşayan Türklere saldırılar gerçekleştirilir. Alman savaş gemilerinin Türk Bayrağı çekerek Fransız topraklarına saldırılması da Almanların Türkler üzerinde oynadıkları oyunların son halkasıdır. Ancak Almanların ettikleri yanlarına kalmaz ve Fransızlar karşısnda yenilgiye uğrarlar.

  Komutanlar ise bu acı gerçeği Angela''dan saklamaktadırlar. Uzun uykusundan uyanması için Fransız uçaklarının bombalarına maruz kalması gerekecektir.

  Başbakan Angela, çareyi kaçmakta bulur ve kaçış planı sahnesinde Angela Meyer, Havva isimli bir Türk temizlikçi kadının şalvar ve başörtüsünü giymiş halde çıkar karşımıza. Sahipsiz kalan Almanya''da yönetime Türk Dernekleri Birliği el koyar ve Almanya topraklarını bu kez de düşman işgalinden kurtarır. Ve artık Federal Almanya Cumhuriyeti yıkılmış, Almanya Türk Cumhuriyeti kurulmuştur.

  "Hadi canım sen de !" dedirten, rüyalarımızda bile görmeye cesaret edemediğimiz bu tabloyu uzansanız dokunacağınız bir canlılıkla bu kitabın sayfalarında bulacakasınız. Şaşıracak hiçbir şeyin kalmadığı bu dünyada, kurgunun en inandırıcı kılıklara bürünerek karşınıza çıktığı bu romanda son sözünüz muhtemelen şu olacak: "Ya tutarsa..."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963