scorecardresearch.com Turan İmparatorluğu ve Tüm Bilim Kurgu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Turan İmparatorluğu

Turan İmparatorluğu

Yazar : Hilmi Duru

Sayfa Sayısı : 468

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Bilim Kurgu

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gelecekte dünya güç dengelerinin değiştiği, güçlü bir Türkiye’nin dünya siyasetinde söz sahibi olduğu, Türkiye önderliğinde Türk Birliği’nin sağlandığı ve bu uğurda savaşlar yapıldığı bir dünya acaba nasıl olurdu? Bu romanda bu soruların cevabını bulacaksınız.‘GAP projesi, verimli bir şekilde işletiliyor, ciddi su sıkıntısı yaşayan Ortadoğu’ya petrole karşılık su satılıyordu. Türkiye, nükleer enerjiye geçmişti. Bakü - Tiflis -Ceyhan boru hattıyla Azeri, Hazar Denizi’nin altından döşenen bir boru hattıylada Kazak petrolünün dağıtıcısı olmuştu. Avrupa enerjiye muhtaçtı ve bu enerji ihtiyacı sürekli olarak artıyordu. Artık Türkiye, bir enerji koridoruydu.’2021 yılında, güçlü Türkiye Erivan'a girmişti. Başlayan savaşlar zinciri sonucunda; Türkiye Kıbrıs'a çıkarma yapmış, Yunanistan'la savaşın ardından kara sınırlarını Selanik'ten itibaren çizmişti.Sonrasında, bölgesel güç olma iddiasındaki İran, Türkiye’nin hedefi olur. Türkiye'nin Ermenistan'la savaşı sırasındaki müttefiki Azerbaycan'ın da desteğiyle İran mağlup edilir. 'Türk Birliği' hedefi önündeki en büyük engel artık yalnızca Rusya’dır. İki çetin cevizin çarpışmasına, Türkiye tarafında Azerbaycan ve Orta Asya devletleri de katılır; Rusya yenilmiştir.Türk birliği önündeki bu en büyük engelin ortadan kalkmasıyla, Türkiye önderliğinde Turan İmparatorluğu yani Türk Cumhuriyetler Birliği kurulur. Birliğin üyeleri; Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Tacikistan’dır. Bu birliğin tek eksik halkası ise Çin işgali altındaki Doğu Türkistan'dırTarih boyunca mertlikleri ve dürüstlükleri ile tanınan, zulüm ve adaletsizlikten uzak karakteriyle düşmanlarının bile takdirini kazanan Türk toplumunun, zincirlerini kırıp yeniden dirilişinin hikayesi Turan İmparatorluğu / Türk Cumhuriyetler Birliği.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963