scorecardresearch.com Göksel İhtilal - Deccal'ın Son Günü ve Tüm Bilim Kurgu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Göksel İhtilal - Deccal'ın Son Günü

Göksel İhtilal - Deccal'ın Son Günü

Yazar : Oğuz Düzgün

Sayfa Sayısı : 120

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Bilim Kurgu

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


‘Ortadoğu büyük bir kâbusun içindeydi. Savaş, acıdan, kandan ve zulümden başka bir şey getirmiyordu. İnsanlık bu kâbuslardan kurtulacak mıydı? Bir ilâhi dokunuş gönüllerdeki kinleri yıkayacak, sevgi ve barış kazanacak mıydı?’

Göksel İhtilal aslında yakın zamanlı, Amerika, İran, İsrail ve Türkiye eksenli bir ütopya kitabı. Aynı zamanda dünya jandarmalığına soyunan sinsi politikaların sahibi Amerika’ya dur demek üzerine bir manifesto.

Sene 2009’u gösterirken ve dünyada hiçbir şey değişmemişken Mesih ve Deccal’in çatışmasına tanıklık ediyoruz. Mesih iyilik dolu ruhlarla insanlığın gönlüne tekrar sevgi tohumları ekmeyi amaçlıyor. Amerika ise sorumsuzca yaptıklarının cezasını çekmek zorunda kalıyor; doğal afetlerle sarsılıyor. Dünyada tek iyiliksever güç haline gelen Türkiye de yardıma koşuyor. Türkiye’nin yardımıyla ayağa kalkabilecek bir Amerika portresi var karşımızda. Ve Türkiye’nin etkisine girmiş bir dünya...

Oğuz Düzgün imzalı Göksel İhtilal, ‘Dünya Devleti Türkiye’ portresi çiziyor, bunu yaparken de ‘göksel güçler‘ dediği iyi ruhlardan ilham alıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963