scorecardresearch.com Artemis Fowl Sonsuzluk Şifresi ve Tüm Bilim Kurgu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Artemis Fowl Sonsuzluk Şifresi

Artemis Fowl Sonsuzluk Şifresi

Yazar : Eoin Colfer

Sayfa Sayısı : 329

Yayınevi : ARTEMİS YAYINLARI

Tür : Bilim Kurgu

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Suç dehâsı ARTEMİS FOWL, dünyanın en iyi hırsızı unvanını alabilmek için Herve’nin kayıp şaheseri Hırsız Peri’nin peşinde! Komutan Root, General Scalen’in hapishaneden kaçışının ardındaki sır perdesini aralamaya çalışıyor. binbaşılığa terfi etmek üzere olan Holly Short, kendisini kusursuz bir komplonun tam ortasında buluyor. Mulch Diggums eski dostlarına yardım edebilmek için hapishaneden kaçmak zorunda. Kleptoman cüce, hafızası silinen Artemis’in kayıp anılarını geri kazanmasını sağlayabilecek mi?
 • Artemis’in eski düşmanı Opal Koboi, argon Kliniği’nden kaçabilmek için klonlama teknolojisinden faydalanıyor. Koboi insanlarla işbirliği yaparak yerin merkezine bir mekik gönderiyor. Dünyayı ele geçirme planları yapan çılgın Pixie, kendisini yenilgiye uğratan herkesten intikam almak istiyor. Kâhya ve Artemis’in hayatı tehlikede. İnsanlar perilerin varlığından haberdar olursa, yer altı dünyası yok olma tehdidiyle karşı karşıya gelecek. Peri dünyasının geleceği Artemis Fowl ve Holly Short’un ellerinde.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Kırmızı Üniformalılar'

   Yazar : John Scalzi

   Tür : Bilim Kurgu


   Kırmızı Üniformalılar - John Scalzi Yaşlı Adamın Savaşı serisiyle çağdaş bilimkurgu okurlarının gözünde önemli bir...
   Devamı...
  • 'Metal Fırtına 2 - Kurtuluş'

   Yazar : Burak Turna

   Tür : Bilim Kurgu


   Metal Fırtına 2 - Kurtuluş - Burak Turna Metal Fırtına 2 Kurtuluş, ilk kitaptan bu yana merak edilen soruların cevaplarını...
   Devamı...
  • 'Süleyman Operasyonu'

   Yazar : Burak Turna

   Tür : Bilim Kurgu


   Süleyman Operasyonu - Burak Turna Türkiye ile İsrail Savaşırsa Ne Olur? MİT ve MOSSAD arasında geçen bir mücadelenin...
   Devamı...
  • 'Silo'

   Yazar : Hugh Howey

   Tür : Bilim Kurgu


   Silo - Hugh Howey (VOOL SERİSİ 1. KİTAP) Diri diri gömüldüler, ama ölmediler, Bazılarına yetmedi bağışlanan hayatları, Çünkü...
   Devamı...
  • 'Sudan Gelen'

   Yazar : EMRAH GÜLER

   Tür : Bilim Kurgu


   Sudan Gelen - EMRAH GÜLER Süper kahraman olduğunuzu öğrenseniz ne yapardınız?  “Süper kahraman olduğunu öğrenmeye...
   Devamı...
  • 'Doctor Who: Shada'

   Yazar : Gareth Roberts

   Tür : Bilim Kurgu


   Doctor Who: Shada - Gareth Roberts Kendine has üslubuyla tanıdığımız usta bilimkurgu yazarı Douglas Adams, efsanevi...
   Devamı...
  • 'Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati'

   Yazar : Douglas Adams

   Tür : Bilim Kurgu


   Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati - Douglas Adams Harika bir şekilde garip… Öyle paragraflar var ki uzun uzun ve yüksek...
   Devamı...
  • 'Kutsal Dedektiflik Bürosu'

   Yazar : Douglas Adams

   Tür : Bilim Kurgu


   Kutsal Dedektiflik Bürosu - Douglas Adams Douglas Adamstan Dirk Gentlynin Dedektiflik Bürosu, düşünen insanın üzerinde...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963