scorecardresearch.com Özne 17. Kitap-Güz 2012: Rousseau ve Tüm Bilim Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özne 17. Kitap-Güz 2012: Rousseau

Özne 17. Kitap-Güz 2012: Rousseau

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 190

Yayınevi : ÇİZGİ KİTABEVİ

Tür : Bilim Felsefesi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Rousseau için Notlar | Afşar TİMUÇİN Jean-Jacques Rousseau''da Kültür ve Toplum Eleştirisi 11. 1 lalıık ERDEM Rousseau''da Kendilik Sorunu ve Varoluşsal İmgelem \ Celal GÜRBÜZ Jean-Jacques Rousseau''da Duyguları Bozan Katharsis Olarak Tiyatro | Şule GÖÇE "Doğa" Kavramının Rousseau''nun Söylemindeki Birliği I Cenk ÖZDAG Rousseau''da Güç, Doğa ve Metafizik j Sercan ÇALCI Rousseau''da Toplum Sorunları j Ali TİMUÇİN "Özgün" Bir Yurttaşın Anatomisi Olarak Emile \ AhuTUNÇEL Jean-Jacques Rousseau''da Amour Propre Kavramı j Serpil DURGUN Uygarlığa Yüz Çeviren Düşünür: Jean-Jacques Rousseau | Seval Yinilmez AKAGÜNDÜZ Rousseau''s Preface to Narcisse: A Critical Position between Şelf and Values j Güncel ÖNKAL Rousseau''nun Fallokratik Sınırları j Saralı KOFMAN Pre-Sokratik Felsefe Sahnesinde Heidegger ve Lacan j Mustafa YILDIRIM Minör Edebiyat, Kaçış Çizgileri ve Hayvan-OIuş ya da Deleuze-Guattari''nin Kafka|Makina|sı j Sadık Erol ER Ecinni ini Burke''te Toplumsal Değişim ve Devrim [ Zafer YILMAZ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963