scorecardresearch.com Matematik - Matematik Geleceği Kestirebilir mi? ve Diğer Büyük Sorular ve Tüm Bilim Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Matematik - Matematik Geleceği Kestirebilir mi? ve Diğer Büyük Sorular

Matematik - Matematik Geleceği Kestirebilir mi? ve Diğer Büyük Sorular

Yazar : Tony Crilly

Sayfa Sayısı : 228

Yayınevi : VERSUS YAYINLARI

Tür : Bilim Felsefesi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BÜYÜK SORULAR dizisi okurun gündemine tarih boyunca insanların aklını kurcalamış temel felsefi ve bilimsel sorunları taşıyor. Bu sorulara en büyük düşünürlerin verdiği cevapları sunuyor. Büyük
Sorular: Matematik başlığında Tony Crilly bilinen ilk sayılardan kaos teorisine kadar matematiğin tam kalbinde yatan ve içinde yaşadığımız dünyayı
anlamamız için elzem olan 20 temel soruyu tartışıyor.

MATEMATİK NE İÇİNDİR?
SAYILAR NEREDEN GELİYOR
MATEMATİĞİN ATOMLARI NEDEN ASAL SAYILARDIR?
EN TUHAF SAYILAR HANGİLERİDİR?
Hayali Sayılar Gerçekten de Hayali Mi?
Sonsuzluk Ne Kadar Büyüktür?
Paralel doğrular nerede birleşir?
EVRENİN MATEMATİĞİ NASILDIR?
İSTATİSTİK YALANDAN MI İBARETTİR?
MATEMATİK ZENGİNLİĞİN GARANTİSİ MİDİR?
HER ŞEYİN BİR FORMÜLÜ VAR MI?
ÜÇ BOYUT NEDEN YETERLİ DEĞİLDİR?
BİR KELEBEĞİN KANATLARI GERÇEKTEN DE FIRTINAYA YOL AÇABİLİR Mİ?
KIRILAMAZ BİR KOD YARATABİLİR MİYİZ?
MATEMATİK GÜZEL MİDİR?
MATEMATİK GELECEĞİ KESTİREBİLİR Mİ?
EVRENİN ŞEKLİ NASILDIR?
SİMETRİ NEDİR?
MATEMATİK DOĞRU MUDUR?
ÇÖZÜLECEK BİR ŞEY KALDI MI?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963