scorecardresearch.com Fizik – Zamanda Seyahat Edebilir Miyiz ve Diğer Büyük Sorular ve Tüm Bilim Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fizik – Zamanda Seyahat Edebilir Miyiz  ve Diğer Büyük Sorular

Fizik – Zamanda Seyahat Edebilir Miyiz ve Diğer Büyük Sorular

Yazar : Michael Brooks

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : VERSUS YAYINLARI

Tür : Bilim Felsefesi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BÜYÜK SORULAR dizisi okurun gündemine tarih boyunca insanların aklını kurcalamış temel felsefi ve bilimsel sorunları taşıyor. Bu sorulara en büyük düşünürlerin verdiği cevapları sunuyor. Büyük Sorular: Fizik başlığında Michael Brooks kuantum fiziğini, göreliliği ve gerçekliğin gerçek doğasını anlamamız için elzem 20 zihin açıcı büyük soruyu tartışıyor.

FİZİĞİN AMACI NEDİR
ZAMAN NEDİR
SCHRÖDİNGER’İN KEDİSİNE NE OLDU?
ELMA NEDEN DÜŞER?
KATILAR GERÇEKTEN KATI MIDIR?
BEDAVA YEMEK DİYE BİR ŞEY NEDEN YOKTUR?
NİHAYETİNDE HER ŞEY RASTGELE MİDİR?
TANRI PARÇACIĞI NEDİR?
BEN EŞSİZ MİYİM?
ZAMANDA SEYAHAT EDEBİLİR MİYİZ?
DÜNYA’NIN MANYETİK KALKANI TEKLİYOR MU?
NEDEN E=mc2?
EVRENİ TEK BİR BAKIŞIMLA DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
KAOS KURAMI FELAKET TELLALLIĞI MI YAPIYOR?
IŞIK NEDİR?
SİCİM KURAMI GERÇEKTEN DE SİCİMLER HAKKINDA MIDIR?
NEDEN HİÇBİR ŞEY OLMAYACAĞINA BİR ŞEY VAR?
BİR SİMÜLASYONDA MI YAŞIYORUZ?
DOĞANIN EN GÜÇLÜ KUVVETİ HANGİSİDİR?
GERÇEKLİĞİN GERÇEK DOĞASI NEDİR?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963