scorecardresearch.com Toplum Ve Bilim - Sayı 110 ve Tüm Bilim Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Toplum Ve Bilim -  Sayı 110

Toplum Ve Bilim - Sayı 110

Tür : Bilim Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Toplum ve Bilim’in 110. sayısı Eleştirel Teori’yi ve onun açılımlarını ele alıyor.

Ahmet Çiğdem Bu sayıda... Şükrü Argın Nihayet, tam zamanında, fakat... “Eleştirel Teori”nin Türkiye mecrası Levent Köker Modern hukuk devletinin eleştirisi bağlamında Neumann ve Habermas Devrim Sezer Yurttaş-filozof olarak Habermas: Kantçı projenin eleştirel gücü Ayşen Candaş Bilgen Habermas ve sosyal hakların meşruiyeti
Hasan Ünal Nalbantoğlu “Âlem kitsch olmuş, biz n’apalım.” Adorno, kültür, sanat
Aykut Çelebi Weimar entelektüelleri polisiye okuyor
Tanıl Bora Peygamberâne ve “geveze”? Ernst Bloch ve Eleştirel Teori: Akrabalıklar ve mesafeler Adile Arslan Avar Aydınlanmaya karşı Aydınlanma, Akılcılığa karşı Akılcılık:
Frankfurt Okulu ve epistemolojik tarih geleneğinde tekno-bilim eleştirisi Beybin Kejanlıoğlu Eleştirel Teori’nin “diğerleri”nden Leo Lowenthal Gaye İlhan Demirkol Eleştirel Teori’de bir özgürleşme aracı olarak sanat Ceyhun Gürkan Kameralizm: Modern yönetim ve maliye düşüncesinin doğuşu ve gelişimi Cenk Saraçoğlu Yeni disimilasyonist milliyetçilik Güliz Kendirci Devrim sonrası İran ilkokul ders kitaplarında din ve yurttaşlık

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963