scorecardresearch.com Rousseau Sözlüğü ve Tüm Başvuru - Kaynak Sözlükler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Rousseau Sözlüğü

Rousseau Sözlüğü

Yazar : N. J. H. Dent

Sayfa Sayısı : 390

Yayınevi : SARMAL YAYINEVİ

Tür : Başvuru - Kaynak Sözlükler

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu sözlüğün amacı,Rousseau nun başlıca eserleri ve düşünceleri hakkındaki bilgi ve tartışmaları,kolayca ulaşılabilir bir biçimde de okuyucuya iletmek,böylelikle Rousseau nun kendisini ve yapıtlarını kapsamlı bir şekilde sunabilmektir.Kitap Rousseau yla ilgili malzemeyi ve çalışmalarını iki geniş katagoriye ayırıyor:Onun başlıca fikirlerini kapsayan maddeler ve başlıca kitaplarını,denemelerini ve öbür yapıtlarını (Örneğin Tiyatro Oyunlarını) kapsayan maddeler.
 • Sözlük genelde,Rousseau nun her çalışmasının ortaya çıkışı üzerine,hangi koşullarda yazıldığıyla ve gördüğü ilgiyle ilgili bilgiler vermektedir.Ayrıca bir çalışmasının doğası ve ana özellikleriyle ilgili bir açıklama konularak önemli,ilgi çekici yanları belirlenmeye çalışmıştır.Rousseau nun sözlük maddesinde ele alınan çalışmasını tartışan kitap ve makaleler de sözlüğe katılmıştır.
 • Sözlükte Rousseau nun düşüncesinde önemli yer tutan kavramların bir açıklaması da yer almaktadır;bunlar arasında,zor ya da tartışmalı olanlar hakkında,sahip oldukları önemin bir göstergesi olarak bir değerlendirilme eklenmiş,o kavramın Rousseau nun eserlerinde nerede yer aldığı belirtilmiştir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963