scorecardresearch.com Zor İnsanlarla Anlaşmanın 151 Yolu ve Tüm Başarı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zor İnsanlarla Anlaşmanın 151 Yolu

Zor İnsanlarla Anlaşmanın 151 Yolu

Yazar : CARRIE MASON - DRAFFEN

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Başarı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Problemli Çalışanların veya İş Arkadaşlarınızın İşinizi Mahvetmelerine İzin Vermeyin!
Eğer iş yerinizde gerginlikleri ortadan kaldıracak bir “Acil Durum Dadısı” olmasını dilediyseniz, dileğiniz yerine gelmiş durumda. Zor İnsanlarla Baş Etmek Hakkında 151 Pratik Fikir, zorlu çalışanlar ve iş arkadaşlarıyla nasıl baş edeceğinizi anlatan en iyi kaynak.
Beceriksizlerden içten pazarlıklılara ve zorbalara kadar, farklı karakterlerle nasıl başa çıkacağınız hakkında bilgi sahibi olacak ve;
• Problem çalışanların ofisin havasını belirlemelerine izin vermemeyi,
• Sorunlu çalışanları birer takım oyuncusu haline getirmeyi,
• Zorbalar, tacizciler ve yaş ayrımcılarıyla baş etmeyi,
• Kötü niyetli insanların kariyerinizi mahvetmelerini engellemeyi,
• Saldırgan bir iş arkadaşının toplantılarınızı ele geçirmesini önlemeyi,
• Zararın neresinden döneceğinizi kestirmeyi öğreneceksiniz.
Bu kitaptaki bilgiler kısa, öz ve pratik olduklarından, tekrar tekrar onlara başvuracaksınız. İster bir amir, ister zor çalışanlarla birlikte çalışmak durumunda kalmış biri olun, bu tavsiyeler sorunlu çalışanları daha başarılı biçimde yönetmekte veya onlara karşı cesaretinizi toplamakta size yardımcı olacak. Artık öfkeli bir çalışanın gününüzü mahvetmesi korkusuyla yaşamak zorunda kalmayacaksınız.
Carrie-Mason Draffen kendi zengin tecrübelerine dayanarak yazıyor. 10 yıl boyunca, bir New York günlük gazetesi olan Newsday''de, çalışma hayatıyla ilgili alkış toplamış bir köşenin yazarlığını yaptı. Zor İnsanlarla Baş Etmek Hakkında 151 Pratik Fikir, yüzlerce amir ve çalışanın sorularını yanıtlayıp, insan kaynakları ve hukuk uzmanlarıyla görüşmelerinden edindiği anlayışı temel alıyor. Carrie Mason-Draffen kocası ve üç çocuğuyla New York''ta yaşıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963